• Lifestyle  • BÍLÁ KRÁSKA Z TARRAGONY

BÍLÁ KRÁSKA Z TARRAGONY

Čistá krása jednoduchosti a špičkový design dokonale charakterizují tuto jedinečnou vilu, stojící v městečku Cambrils, nedaleko španělské Tarragony. Projekt je dílem architektonického ateliéru Abaton, který již mnohokráte prokázal svoji kvalifikaci, ať již při realizaci rezidenčních či komerčních prostor.

Čistě bílé zdi vily a zahrada v japonském stylu dávají již při prvním pohledu jasně najevo inspiraci jejích tvůrců v asijské architektuře. Poměrně jednoduchý půdorys umožnil logické rozčlenění interiérů, jenž tak vytváří dokonale funkční a přitom líbivý celek. V přízemí se nachází denní zóna, jejímž srdcem je prostorný obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Podobně jako na fasádách, také zde dominuje bílá barva. Monolitická kuchyně s velkorysým ostrůvkem, jakoby ani neexistovala a veškerou pozornost tak na sebe strhává dřevěný jídelní stůl z hawaiské koy, doplněný ikonickými židlemi v designu manželů Eamesových. Úložné prostory v kuchyni i celém domě jsou řešeny formou vestavných skříní v bílé barvě, jež dokonale splývají s okolními stěnami a jsou tak téměř neviditelné. Díky tomu mohl zbytek prostor zůstat ušetřen zbytečného nábytku.

V obývací části pak nalezneme působivou knihovnu designového studia Random a tři pohodlné pohovky nesoucí podpis BoConcept. Tento jednoduchý koncept oživuje dvojice kožených křesílek v medových tónech v designu Marcela Wonderse. Celý prostor je prosvětlen velkoplošnými okny, jež umožňují přímý vstup na zahradu a fakticky tak propojují vnitřní prostory s exteriérem. V přízemí se nachází také hlavní ložnice s koupelnou, oddělenou od zbytku pokoje pouze sádrokartonovou polopříčkou a sklem, což ještě více podporuje dojem neomezeného prostoru. Za zmínku bezesporu stojí vstupní hala, se dvěma jasně červenými skříněmi v asijském stylu a zajímavým látkovým křeslem v tmavě šedé barvě. Po schodišti se pak dostaneme do prvního patra, kde se nachází pokoje pro hosty a pracovna majitele domu.

Poděkování a zdroj fotografií: ABATON ARCHITECTS