• Lifestyle  • Chcete být šťastní?

Chcete být šťastní?

Je to mnohem jednodušší, než si vůbec dokážete představit, jedinné co k tomu potřebujete je vědět, že to tak opravdu chcete. Dovolte štěstí vstoupit do vašeho života.

Uvědomte si, že štěstí nepřichází z venčí

Prvním, a vůbec nejdůležitějším krokem za naším šťastnějším já, je uvědomění si, že štěstí nepřichází z venčí. Není to nic, co by přicházelo z okolního světa, je te ve vás. Pochopení, že štěstí je jedině ve vás, je vůbec tím nejpodstatnějším krokem ze všech. Svět jako takový, je úplně neutráolní místo, a je jenom na vás, jestli mu přilepíte nálepku s + nebo – .

large (1)

Definujte štěstí 

Je nemožné uspět, když nevíte v čem. Nebudete nikdy šťastní, pokud vaše přání bude znít „Chci být šťastná“ . Musíte svůj cíl specifikovat. Přemýšlejte nad tím, jak chcete být šťastní, co chcete aby se vám povedlo, v čem chcete uspět. Zdánlivě malými krůčky se postupně dostane k vytouženému cíly. Pro lepší motivaci si můžete vaše „úkoly“ psát.

Špatně: Naučím se dobře anglicky, abych měla větší šanci získat lepší práci.
Správně: Každý den se budu učit 20 nových slovíček a přečtu kapitolu anglické knížky, tak se lépe naučím anglicky a budu mít větší šanci získat lepší práci. 

Mohou to být maličkosti, které nás udělají štastnými, nejenom obrovské události z nás udělají šťastného člověka. Radujte se z maličkostí.

Smějte se 

Je dokázáno, že lidé, kteří se častěji smějí, jsou šťastnější. Zkuste to!
Vždy když se ráno probudíte, usmějte se na sebe do zrcadla – malý trik s velkými výsledky, za který nic nedáte a jenom získáte! Smích je nakažlivý, nechte se nakazit a nakazte lidi kolem, protože s úsměvem jde všechno lépe. Šiřte pozitivní energii.

dreamcatcher-336639_1920

Buďte pozitivní

Být pozitivní není o tom,nerealisticky zhodnotit situaci, je to o tom, z negativních situací nedělat situace ještě horší. Je v pořádku říct, když je něco fakt na nic, že to na nic je, ale tím by to také mělo končit. Snažte se i z těch nejhorších situací vytřískat maximum toho dobrého. Vždy je můžete minimálně brát jako poučení a něco, díky čemu jste se ocitli na místě, kde nyní jste. Snažte se ze svého slovníku vyřadit slova začínající slabikou ne, myslete pozitivně.

Pomáhejte 

Další fakt, který 100% funguje. Pokud budete dělat radost a pomáhat druhým, vrátí se vám to. A není lepšího pocitu, než že jste někomu udělali lepší den. Pro začátek můžete třeba zkusit usmát se na úplně cizího člověka a protože je smích nakažlivý (viz bod výše), určitě vám to oplatí. A nebylo by krásné, kdyby se na sebe všichni smáli a každodenní šeď smutných ulic ustoupila do pozadí?

A teď už je jen na Vás, jestli se vydáte cestou + nebo – .

 

Není důležité, jak dlouho žijeme, ale jak šťastně. (Epikúros)

bb

Zdroj: 12