• Lifestyle  • KAMENNÁ KRÁSKA UPROSTŘED ITALSKÝCH HOR

KAMENNÁ KRÁSKA UPROSTŘED ITALSKÝCH HOR

Tento nádherný dům, navržený Alfredem Vanottim je perlou minimalistické architektury a současného designu. Skromná stavba s kamennou fasádou, skrytá stínem monumentálních Bergamských Alp, nepůsobí na první pohled nijak výrazně. Kamenný dům jednoduchých tvarů perfektně koresponduje s místní rázovitou architekturou. O to větší je však překvapení, které čeká návštěvníky uvnitř!

Podlahy ze surového smrkového dřeva v kombinaci s pohledovým betonem jsou hlavními atributy spodního patra, kde se zároveň nachází i hlavní společenská zóna. Jednoduchá kuchyně s betonovou pracovní deskou postrádá horní skříňky a díky použitým materiálům působí, jakoby vyrůstala přímo z masy domu. Namísto skříněk byly k zakrytí polic použity závěsy ze šedivého sametu. Samonosné ocelové schodiště, vinoucí se do prvního patra a doplněné o dřevěné obklady tvoří pak samo o sobě dekorativní prvek. Jídelní stůl plně respektuje dispozice, barevnost i použité materiály okolního prostoru. Nádherný stůl je místem setkávání celé rodiny a zároveň také středobodem celého domu a přitom nijak nevybočuje z celkového konceptu.

První patro je pak vyhrazeno ložnicím a odpočinkové zóně. Také zde je dodržena filozofie použití přírodních materiálů. Velmi zajímavé je řešení toalety a bidetu, kdy byly běžné keramické konstrukce zkrátka zality do betonu, aby korespondovaly s celkovým výrazem a konceptem interiéru. Úžasně vypadají rovněž umyvadla, vytesaná z kamene. Kombinace, dřeva, betonu a kamene se zkrátka prolínají celým domem a díky jednoduchému zařízení jeho interiérů dokonale odrážejí puristický styl, tolik typický pro tuto oblast a její architekturu.

Poděkování a zdroj fotografií: alfredovanottiarchitetto