• Lifestyle  • Chlapi, co s akné?

Chlapi, co s akné?

Už dávno máme dobu, kdy muži se o sebe starají dokonce lépe než kdejaké ženy. Tento článek se vám pokusí poradit a pomoci, při nemilém až děsivém problému a to akné. Shrneme pár tipů a nápadů, které ocení nejeden muž nebo váš přítel, manžel, pro troufalé třeba i váš šéf.

AKNÉtumblr_m667iwmVoa1r7fyako1_1280

Co vlastně akné je? Bolavé pupínky, zarudlá místa po obličeji či celém těle, nepříjemné boláky a viditelné vřídky, které ani nezamaskuje nejlepší korektor? Akné odborně acne vulgaris, je velice známou kožní nemocí. Pupínky se především vyskytují v období dospívání, hormony zvané androgeny se tvoří v nadledvinkách a mužských pohlavních žlázách, proto se akné dokonce více vytváří u mužů, ale tvorbu akné nemají jen za vinu hormony.

Máme spousty dalších faktorů, které způsobují pánské pleťové komplikace – nečistoty na pleti (ano i muži by si měli čistit denně pleť, ikdyž nepoužívají make-up), celkové stravování, kouření, přemíra alkoholu, cukry nebo nebezpečí hrozí i u  sportovců, kteří používají různé podporující svalové přípravky a hormony, které o to více zvýší tvorbu androgenu.

Jak by muži měli pečovat o plěť?

Máme 21. století a opravdu ke zdravé pleti Vám voda a mýdlo nestačí. Na trhu je spousty řad a druhů kosmetiky určené pro muže s problematickou pletí. Když se vám objeví komplikace, v první řadě byste se neměli bát navštívit dermatologa, který Vám přesněji pomůže a vyhledá přípravek pro Váš problém nejlepší.

Čistit – můžete využít kosmetiky koupené v běžné drogerii jiných čistících peelingů a gelů. Nemusí Vás zastrašit, že na etiketě nevidíte – for men.

clinique-for-menV lékarně hledejte či se informujte o přípravcích, které obsahují benzoylperoxid. Benzoylperoxid zabíjí bakterie, které způsobují záněty v ucpaných pórech. Například vybírejte značky – Vichy, Bioderma nebo si nechte vyrobit speciální masti proti akné.

Zda chcete do své pleti muži investovat zajděte do značkových prodejen kosmetiky a ozkoušejte třeba čistící řadu od Clinique. Pro ještě náročnější je velice dobře hodnocená řada od luxusní kosmetiky La Prairie.

V každé pobočce, se můžete poradit s odbornicí a vybrat to správné pro Vás a akné.

Doporučuje se 2x denně mýt pleť, můžete použít různé čistící pěny nebo peelingy, holit obličej vždy kvalitní žiletkou a používat vody po holení, abyste zabránili tvorbě nečistot a zanícení a pleť dezinfikovali. Nemusíte se bát, že je zženštilé použít hydratační či bakteriální krém. Kdo má větší a častější problém, měl by si vyhledat a poradit se specialistou, pleť důkladně nechat vyčistit a ošetřit.

Pro někoho je dokonce příjemnější odborný pomocník nebo chemický peeling či laserové ošetření. Zároveň je to daleko jednodušší a rychlejší způsob jak se zbavit ”puberťáckých” vřídků a podle mého názoru i účinnější.  Velkým hitem je novinka – čistící sada Clarisonic.

Rychlý pomocník při akné?

Ledování? Aspirinová mast a další ”babské” rady? Každý má ozkoušené různé způsoby, ale především se doporučuje  – nemačkat a když už to ,,nezvládnete,, vždy mějte čisté ruce nebo použijte papírový kapesníček, poté ošetřete přípravkem, který obsahuje tea tree oil nebo jinou hojící složku, abyste zabránili zarudnutí a dostatečně vyčistili.

V poslední řadě můžete použít korektor (Vaší pleťové barvy) a kdyby kamarádi objevili u Vás tuto ,,zázračnou poslední záchranu,,, můžete přeci vždy říci, že je Vaší přítelkyně a nebo je naopak poučte a doporučte jejich odstín pleti.