• Fashion Events  • Paris fashion week

Paris fashion week

Paříž přebrala štafetu týdnů módy jako poslední, a to konkrétně od 24. 9.-2. 10.  Znamená to, že máme za sebou týden módy v New Yorku, Londýně a Miláně. Na molech proběhlo už desítky přehlídek. Pařížský týden, jako závěrečný přináší přehlídky těch největších módních domů Francie, jako jsou například Louis Vuitton, Christian Dior, Comme des Garçons, Balenciaga, Balmain, Lanvin, Viktor&Rolf, Givenchy, Chloe, Celine, Jean Paul Gaultier, Vivienne Westwood, Valentino, Yves Saint Laurent či Chanel. Tyto přehlídky ukazují módní průmysl, aktuální kolekce s těmi nejlepšími modely, tím zvyšují prodej samotné značky. Paříž je opulentním městem módy, má bohatou módní historii a je rodištěm jedněch z nejlepších módních návrhářů na světě.

Paris Fashion Week se konal celých 9 dní, program je narvaný značkami a módními domy od deváté raní po devátou večerní. Odstartování pařížského týdne módy bylo, jak jinak než překvapivé. Postarala se o něj značka návrhářky Christine Phung, jež své modely inspirované jedním z živlů – vodou, předvedla na střeše Galeries Lafayette. Diváci sice měli překrásný výhled na Eiffelovu věž, přesto ale kvůli zvolené lokaci, toho z přehlídky moc neviděli.

Chanel, Dior, Louis Vuitton a některá další velká módní jména nám dala velkolepé zakončení nejen pařížského fashion weeku, ale celého měsíce módy.

CHANEL

Génius Karl Lagerfeld není omezen jen na design. Jeho neskutečná schopnost překládat kulturu aktulní dění je to, co ho drží neustále na vrcholu módní hierarchie. Show byla, jak jinak než neskutečná. V prostorách Grand Palais, kde se kombinovaly styly, epochy, umělecké slohy, stály v kontrastu modely samotné. Jednotlivé kusy byly složené z vlastní předlohy. Je móda umění? Samozřejmě pod vedením Karla Lagerfelda je. To vyžaduje mimořádně kreativní mysl. Opět využívá pro Chanel tak klasický tvíd. Ukázal se hned v několika barvách, včetně růžové, broskvové, bílé a šedé. Zlatá šedesátá. Reakce? Karl nikdy nezklame. Opravdu.

chanel-spring-2014-72Chanel-SpringSummer-2014-Paris-Fashion-Week-Show0Chanel-SpringSummer-2014-Paris-Fashion-Week-Show4

LOUIS VUITTON

Marc Jacobs konečně potvrdil, že odchází z Louis Vuitton a zaměří se na rostoucí značku Marc Jacobs. Slavnostně jsme pohřbily Marca, jako kreativního ředitele, ale za to, se vší parádou. Byla to vskutku kompilace jeho největších hitů, jak jsme předpokládali. Nejvýraznějším prvkem byla černá barva. Ty nejlepší modely z jeho tvorby postavil do centra pozornosti. Hodiny zlověstně odtikávaly čas, přehlídka začala přesně v 10 hodin. Modelky sjížděly po eskalátorech, zahaleni do černých třpytivých flitrů se procházely okolo vodní fotnány a pouťového kolotoče, kde namísto bílých koňu, byly koně černé. Proč tolik flitrů, ptáte se? Marc Jacobs sám vysvětlil, že to byla jen symbolika jiskry, kterou v Paříži vidí.

K přehlídce byl připojen dlouhý seznam poděkování, pro 172 lidí a na poslední straně stálo: “Pro Roberta Duffyho a Bernarda Arnaulta, Všechny moje lásky, navždy.” V sále byla vysoce emocionální atmosféra. Rozloučili jsme se s jedním modním mistrem, ale ne napořád. Dokáže vůbec někdo Marca nahradit? O tom se přesvědčíme až časem.

louis_vuitton_spring_summer_2014_collection_Paris_Fashion_Week3 louis_vuitton_spring_summer_2014_collection_Paris_Fashion_Week5

Louis-Vuitton-Spring-Summer-2014-Paris-Fashion-Week-1-660x330

CHRiSTIAN DIOR

Raf Simons, nás pozval ochutnat koktejl z jara 2014 v rámci módní přehlídky Christian Dior. Představte si rajskou zahradu. Ale stejně jako umělec Hieronymus Bosch, Simons našel temnější stranu ráje. Široká sukně s tištěnými graffiti jako slogany, netradiční tvary, výřezy v pase. Pohrál si také s kovovými živutky a okouzlujícími koktejlovými šaty, které posunul na hranici mezi nebem a zemí – punkové peklo a školácké odznaky připnuté na hrudi. A jak vypadá ráj podle vás?

Dior-Spring-Summer-2014-Paris-Fashion-Week-2

372x560