• Fashion News  • Co nabídne nadcházející MBPFW? Virgil Abloh bude!

Co nabídne nadcházející MBPFW? Virgil Abloh bude!

MBPFW konečně odhalil detaily podzimní edice pro sezónu jaro/léto 2023. Uskuteční se od 3. do 9. září 2022 v Mystic Skateparku na Štvanici a na několika dalších lokacích v Praze. Nabídne přehlídky svých stálic i nových účastníku! Na co všechno se tedy můžete těšit?

Jakub Polanka, Vanda Janda, Dominika Kozáková nebo Liběna Rochová, na druhé straně Tobias Schubert nebo ZOOT.lab by ZOOT! Všechny tyhle přehlídky klasicky doplní tvorba studentů tří školních ateliérů, Ateliéru designu oděvu a obuvi – UMPRUM, Technické univerzity v Liberci a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér designu oděvu. 

V rámci podpory mladých talentů uvede na podzimním MBPFW svou novou kolekci letošní vítěz soutěže VAN GRAAF Junior Talent Tomáš Němec a pod značkou Rubearth rovněž hostující návrhář z Madridu Gabriel Nogueiras, který do Prahy zavítá v rámci Mercedes-Benz International Designer Exchange Program. 

Na akci nebude také chybět přehlídka luxusních vozů partnera Mercedes-Benz, jež si pro návštěvníky připravil opravdovou perličku!

„Mercedes-Benz Prague Fashion Week je nejen nejvýznamnější módní akcí v České republice, ale je také důležitou součástí módních událostí po celém světě pod hlavičkou značky Mercedes-Benz. I proto se nám letos pro podzimní edici podařilo zajistit velmi speciální exponát: návštěvníci letošního fashion weeku se mohou těšit na „Project MAYBACH“ od Virgila Abloha,“ uvádí Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, CEO Mercedes-Benz Česká republika.