• Fashion News  • Mondaily: Daniel Lee opouští Bottega Veneta

Mondaily: Daniel Lee opouští Bottega Veneta

Společnost Kering, jež má ve svém portfoliu mimo jiné značku Bottega Veneta, uvedla, že britský designér Daniel Lee opouští značku po více než 3 letech.

Rozhodnutí bylo překvapivé až šokující a zvenčí zdá se unáhlené. Podle výpovědí členů Bottega Veneta se nejspíše jedná o problém v a osobnosti samotného Daniela. Daniel nicméně vdechnul Bottega Veneta doslova nový život, když se řadila již ke zkostnatělým značkám, a vystřelil ji mezi ty nejprodávanější. Energie jeho návrhů se doslova ihned propsala do hledáčků i šatníků všech módních nadšenců. Kam jeho kroky asi povedou dále?

Fendi x Skims otevírá pop-upy po celém světě

Minulé úterý byla odhalena kolekce Fendi x Skims a ihned si získala svou pozornost. U toho ale kolaborace Fendi x Skims nezůstala, značky totiž v zápětí oznámili otevření 13 pop-upů, kde bude možné kolekci vyzkoušet osobně. Během 24 hodin byla velká část kolekce Fendi x Skims vyprodána. Kolekce představuje přiléhavé siluety a upnuté kožené šaty v neutrálních tónech, růžové a černé a inspirovala se kolekcí Fendi z roku 1979, navrženou zesnulým Karlem Lagerfeldem. Hybridní logo Fendi x Skims se objevuje na oboustranných přiléhavých šatech vyražené do pleteniny, natištěné na spodním prádle a punčochách a na sportovním oblečení z recyklovaného nylonu.

Net-a-porter představuje kapsulní kolekci Loewe

Vůbec poprvé značka Loewe navrhla řadu kapslí pro maloobchodního partnera – Net-a-porter. 25dílná kolekce zahrnuje konfekci, boty, tašky a věci do domácnosti a jejím cílem je zdůraznit, jak kreativita Jonathana Andersona spojuje tradiční řemeslo s jeho typickým vkusem pro modernistický design. Důraz je kladen na útulnost a pohodlnost, včetně luxusních pletených přikrývek, dek nebo ponč s charakteristickým logem značky, pantofle i plstěné verze oblíbených tašek Elephant.