• Lifestyle  • Dejmidarek.cz

Dejmidarek.cz

Vánoce už klepou na dveře a spousta z nás si jako každý rok láme hlavu nad tím co nadělit pod stromeček svým nejbližším. Nejen v tomto předvánočním čase vám může pomoct úžasný projekt Dejmidarek.cz.

Tento projekt, který začal fungovat koncem roku 2013, založili Eva a Matěj Pavelkovi. Oba mají velkou rodinu a vybírání dárků, tak pro ně znamenalo každoroční stres. Eva proto přišla s nápadem na web, přes který by si uživatelé vedli seznam dárků a Matěj ho naprogramoval. Díky každodenním tipům na dárky a kolekcím od známých osobností a českých blogerek, web zároveň slouží jako zdroj inspirace na zajímavé věci ze světa módy a designu.

Jak to funguje:

Uživatelé webu vedou seznam svých přání, která vidí jejich zaregistrovaní přátelé. Když chtějí nějaký z dárků pořídit, zablokuje se, aby jej obdarovaný nedostal dvakrát. Ten přitom až do poslední chvíle netuší, jaký dárek od koho dostane. Moment překvapení, tak zůstává!

Pro Dejmidarek.cz vytvořili seznam přání také módní návrhářky, které pro tento web navrhují nebeské modely a plní tak sny autorů. O čem sní samy návrhářky? – Přejí si vybavit byt designovými kousky, obdivují autorské ilustrace, mají slabost pro vtipné doplňky a kvalitní boty.

Josefina Bakošová do své kolekce zařadila originální kousky z vlastní galerie Harddecore, Zdeňka Imreczeová si mimo jiné přeje věci od svých kamarádů designérů a módní duo Sistersconspiracy vytvořilo kolekci česko-slovenského designu. Módu vystudovala také Kamila Boudová – guru udržitelné módy, o níž píše i přednáší. V jejím seznamu přání najdete výběr módních kousků, které vznikly s ohledem k přírodě i lidské práci. A svou kolekci pro dejmidarek.cz vytvořily také šperkařky Dana Bezděková a Klára Šípková, jejichž výběr je velmi atypický, ale velmi krásný.

Výběr z kolekce Josefiny Bakošové – módní návrhářky, která od roku 2007 provozuj galerii Harddecore, v níž nabízí originální design od českých i zahraničních tvůrců. Zároveň pod svým jménem navrhuje vlastní modely, které zaujmou atypickými střihy a použitím funkčních materiálů, díky nimž jsou nejen krásné, ale také praktické a pohodlné.

 

Výběr z kolekce Zdeňky Imrczeové – módní návrhářky, která tvoří minimalistické modely s důrazem na ženskou eleganci a avantgardní detaily. Od loňského roku se Zdeňka vedle vlastní značky Imreczeova věnuje také navrhování kolekcí pro pánskou značku Fiorina Fury, kterou založila se svým partnerem Petrem Folterou.

Výběr z kolekce Sistersconspiracy – dua módních návrhářek Jany Jetelové a Alice Klouzkové, které společnou založily v roce 2005. Zaměřují se především na městskou módu pro muže, ale v jejích kolekcích si přijdou na své i ženy.

 

Výběr z kolekce Kamily Boudové – vystudované módní návrhářky, která se poslední roky věnuje tématu udržitelné módy. Žila a pracovala v Londýně, studovala v Šanghaji a dnes bydlí v Paříži. Její kolekce je plná zajímavých tipů na ekologické módní kousky, které jsou vymyšlené také, aby se i po svém nošení daly kompostovat nebo recyklovat. Většinou jsou ale tak krásné, že jim předčasné odložení rozhodně nehrozí.

Výběr z kolekce Dany Bezděkové – známé české šperkařky, která prostřednictvím svých kovových skvostů komunikuje se světem. Její šperky sdělují myšlenky, přání i sny a pomáhají uchovat vzpomínky na konkrétní pocity.

Výběr z kolekce Kláry Šípkové – talentované šperkařky, jejíž tvorba je plná kontrastů, které ovšem vedou k dokonale harmonickému výsledku. Jejího talentu si všimla i bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albright, pro kterou Klára v roce 2011 navrhla a vyrobila brož.

Zdroj: www.dejmidarek.cz