• Lifestyle  • Design jako lifestyle / Czech Design Week 2016

Design jako lifestyle / Czech Design Week 2016

Fanoušci fashion, instalací, šperků nebo fotografií by si tuto akci rozhodně neměli nechat ujít. Tento týden se v Praze na Náměstí Franze Kafky 1, právě v Kafkově domě, uskuteční mezinárodní festival Czech Design Week 2016, kde to bude kreativitou, inspirativní tvorbou, diskuzemi, přednáškami,  a workshopy jenom hýřit. Mohu Vás uklidnit, že akce opravdu nebude v duchu klasické výstavy či veletrhu, jak to známe z Letňan nebo Holešovic.  Návštěvníci se mohou těšit na představení kolekcí předních českých umělců z řad jak studentů, tak profesionálů, a dozvědět se něco více o vystavovaném materiálu i o kreativním procesu.

Akce vyvrcholí křtem samotné Kafkovy Proměny s Litografiemi od Petra Nikla. Bude to krásný listopadový týden, proto šálu kolem krku, menší Starbucks do ruky a rovnou na Czech Design Week 2016.

Design blok i tento rok nabídne přehlídku krejčoviny nejvyšší kvality z dílny Leo Macenauer, pokrývky hlavy značky Redon od mladé návrhářky Rebeky Monhartové a současně zakladatelky blogu Ramonna.com, kde si zákazníci mohou navrhnout svou vlastní originální kšiltovku přímo na míru.

Kšiltovky na míru od Rebeky Monhartové

Kšiltovky na míru od Rebeky Monhartové

Milovníci kreativních, avšak stylových a vkusných kousků se mohou těšit také na modely Michala Marka, českého návrháře, který často nachází svou inspiraci na řeckých ostrovech a zastává názor, že každá žena má své osobité kouzlo a s trochou pomoci jménem Chanel může být jedinečná.

Modely z kolekce Michala Marka sází na dámskou eleganci

Modely z kolekce Michala Marka sází na dámskou eleganci

Dívky toužící po multifunkčnosti, nadčasové eleganci nebo minimalistické estetice zaujme řada kabelek Multibags od Oliny Francové a Jitky Arazimové z atelieru Franco Arazzi. Jedna kabelka se může rázem proměnit na batoh či psaníčko několika pestrých i tlumených barev.

Notebook, kosmetika i svačina, pohodlná kabelka Multibag je flexibilní

Notebook, kosmetika i svačina, pohodlná kabelka Multibag je flexibilní

Kousek z dílny Franko Arazzi může být psaníčkem, batohem i kabelkou

Kousek z dílny Franko Arazzi může být psaníčkem, batohem i kabelkou

Originalita a hravost značce rozhodně nechybí

Originalita a hravost značce rozhodně nechybí

 

Mnoho dalších návrhářů, nabízejících své modely, se představí již příští týden spolu s umělci, kteří sází spíše na tvorbu šperků, instalací, fotografií, magazínů či nábytku. Akce rozhodně není o pouhé prohlídce představených produktů. Návštěvníci se mohou těšit na eventy, mezi které patří např. promítání filmu o politice a umění, Elis z tvorby organizace Amnesty International a následná diskuze na dané téma, doprovodná výstava Jindřicha Hájka pod názvem Lolita nebo přednáška od kapacity z IT průmyslu na téma Herní design a Jak vzniká hra?.

Podzim v Praze je opravdu pestrý. I to nejnáročnější publikum si během tohoto období určitě přijde na své, např. na akcích jako je MBPFW, Unique One Business Zone nebo Designblok.  Právě proto odložte hrneček s čajem, knížku a oblíbený polštář a jděte se nechat unést snahou a pracovitostí umělců na Czech Design Week 2016.