• Fashion Events  • Designblok ve znamení hvězd a dětství

Designblok ve znamení hvězd a dětství

Říjen bude hostit již šestnácterý ročník Designbloku. V období od 6. do 12. října se letošní ročník zaměřil na hlavní téma, které vykresluje pohled na dětství.  Konceptuální vize nabádá ke hře, k zapojení fantazie a k otevřenosti novým zážitkům.  Těšit se můžeme na 250 instalací, spolu s výstavami a módními přehlídkami.

Opět dojde k představení světových premiér nových kolekcí. Velké zahraniční hvězdy jako Ineke Hans, Gisj Bakker, Ferruccio Laviani nebo Tjep doplní celá řada vynikajících designérů z Polska, Rakouska, Německa, Slovenska, Švédska, Norska, Španělska a dalších zemí. Myšleno je i na nejmladší generaci, protože Designblok odstartoval mezinárodní soutěž Diploma Selection, kde se představí 27 nejlepších evropských diplomantů.

Starck_Kartell04_UncleJim_Aunts&UnclesNuméro 111 Ineke HansIssey Miake

Designblok bere do povědomí i módní scénu, která si u nás v tuzemsku vyžaduje vyzdvihnout. Fashion Stage v kostele Svatého Šimona a Judy představí více néž 40 módních návrhářů a šperkařů. Mezi highlighty bude patřit zejména účast Bastiana Vische, vítěze prestižní holandské soutěže Lichting v přehlídkách Diploma Selection.  Páteční program odstartuje české zastoupení Moniky Drápalové, Hany Zárubové a Pavla Brejchy. V sobotu se představí na mole dvacet mladých návrhářů z celé Evropy. Instalace módy a šperků protkáva celý Designblok. Výstavy budou značky Chanel, Swarovski, Janju Prokic, Zoryu a Gijse Bakkera.

Lena RypakovaPavel BrejchaBastian VischLena Lumelski

Na své si přijdou i milovníci interiérového designu – nábytek, svítidla, doplňky od renomovaných interiérových značek najdete v Superstudiu Evropa. V bývalém Grand hotelu na Václavském náměstí bude na padesát prestižních značek. Čeští výrobci zde budou soupeřit s těmi nejlepšími ze zahraničí. Cappellini, Tom Dixon, Moooi, Hay, Artemide, Ikea PS a vedle nich Brokis, Křehký, Bomma, Kavalier Glass, nebo Preciosa. A významný italský architekt Ferruccio Laviani si zde otevře poštu, kterou navrhl pro šampaňský dům Veuve Clicquot.

Pokud si chcete na Designbloku vyhrát budete moct navštívit Superstudio HRA, které bude v bývalé základní škole v Mikulandské. Na dvoře vás přivítá stromová instalace v koruně lípy, kterou pro Vitru navrhl Maxim Velčovský.  Výstava je určena všem, kteří si nezapomněli hrát. Odpočinout si budete moct v zóně pracovního oddechu, který nese název Dílna autorek Veroniky Jirouškové a Lenky Míkové, kde si bude moct každý zakutit podle své představy. Novinkou letošního Designbloku bude salón amatérského designu, kde budou vystavovat amatéřští designéři z celé republiky. Pro setkání s designéry, případně i na přímé nákupy od nich, bude připraveno Openstudio v domě U minuty na Staroměstském náměstí, které stojí přímo vedle Orloje.

Brokis - WhistleLAxor_Starck_V_SingleLever_Chrome_Water  Tjep

Pro projekty na pomezí umění a designu bude již po druhé v historii Designbloku otevřen Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci u Karlova mostu. V něm velká holandská hvězda Ineke Hans představí muchomůrkovou kolekci skla pro českého výrobce Křehký, Eva Eisler se představí jako designérka svítidel pro Preciosu, Jakub Berdych představí skleněného Robota a Gijs Bakker, zakladatel legendárních Droog Design, novou kolekci svých autorských šperků i svou značku současného šperku chi.. ha.. paurra…?.

Pokud i Vás nadchnul velmi obsáhlý program letošního Designbloku, nezapomeňte ho osobně navštívit. Každý kdo navštíví ročník nesoucí se v šestnáctém čísle si přijde na své a bude odcházet uchvácen.

 

Marketing manager