• ppl talk  • Diana Vitikačová: ,,Looky na mém Instagramu připravuji v rozmezí 7-12 hodin.“

Diana Vitikačová: ,,Looky na mém Instagramu připravuji v rozmezí 7-12 hodin.“

Make-up artistka, která se na svém Instagramovém profilu mění do všech možných filmových či pohádkových postav. Kolik času Dianě příprava zabere a upřednostňuje fantazii před každodenním líčením?

V této neobvyklé době jsem si dovolila položit Dianě vcelku obyčejnou, ale velmi důležitou otázku a to, zda je šťastná.

Ano, většinu času jsem šťastná a pokud se občas přežene nějaký chmur, je to jen dočasné.

Spousta lidí se ve svém životě hledá a přemýšlí, co v budoucnu dělat a jak začít s vysněnou prací. Co bylo u tebe spouštěčem, který ti naznačil, že make-up bude to pravé?

To, že make-up bude ta pravá cesta, jsem zjistila po prvním kurzu. Před ním jsem měla v plánu jinou životní dráhu a povolání, a vizážistiku jsem chtěla mít spíš jako koníček. V průběhu kurzu jsem ale zjistila, že to chci dělat pořádně a naplno.

Na tvém Instagramu je vidět veliký proces. Jak dlouho se make-upu věnuješ?

To mě moc těší, že je vidět progres. Make-pu se věnuji od roku 2016. Tehdy jsem začínala s klasickými make-upy a do experimentů jsem se příliš nepouštěla. Loni v březnu jsem ale začala tvořit i hodně kreativní make-upy, v kterých jsem se naprosto našla.

Dle tvých slov se líčení věnuješ něco málo přes pět let. Jsi samouk nebo jsi absolvovala nějaké kurzy líčení?

Na začátku jsem absolvovala několik základních  kurzů v Make-up Institute Prague, které mi pomohly v rozjezdu. Poté jsem několikrát zavítala na kurzy pořádané jednotlivci. V tom, čemu se věnuju teď na Instagramu, jsem naprostý samouk.

Stalo se ti, že by tě už nějaký druh líčení omrzel a nerada ho děláš?

To se říci nedá, protože na každé oblasti líčení je něco zajímavého a já je ráda střídám, jelikož nemám ráda stereotyp. Ale více mě teď baví kreativní projekty, workshopy, zkoušení neustále nových technik a celkově posouvání hranic.

Když už mluvíš o těch hranicích, krom líčení plesů, svateb či sama sebe se věnuješ i výrobě masek u filmu či při natáčení videoklipů. Jaká taková zkušenost pro tebe byla nejtěžší a která nejcennější?

Každá zkušenost na place byla přínosná, protože práce u filmu/ seriálu/videoklipu je více stresová a náročná, než například s osobní klientelou. Člověk musí být rychlý v maskérně a pak pohotový na place, aby nebrzdil chod celého štábu. Velmi cenná pro mě bylo například natáčení videoklipu Svítání kapely Perutě, pro který jsem hercům tvořila strašidelné make-upy nebo natáčení krátkometrážního filmu Coming Back, kde jsem zase mimo jiné líčila zranění po rvačce.

Poslední dobou můžeme na tvém profilu sledovat nárůst filmových přeměn. Je to něco, co tě momentálně baví nejvíce?

Ano, proměny mě velmi baví a jsou mezi mými sledujícími dost populární. Pro mě je to výzva, jak danou postavu ztvárnit a oni jsou zvědaví, jak se s tím poperu 🙂 Často nechávám lidi i hlasovat o tom, koho by rádi viděli na mém profilu. Tyhle interakce mě hrozně baví a zároveň inspirují. Techniky z této mé Instagramové tvorby pak využiju právě například ve videoklipech nebo na focení.

Máš pocit, že by bylo líčení sebe samotné těžší, než kdybys líčila modelku?

Pro mě osobně je to dost podobné, ale tím, že mé make-upy většinou zaberou klidně i osm hodin, je líčení na sobě praktičtější. Jinak ale samozřejmě líčím na modelkách i nemodelkách a jejich fotky mám v přehledných galeriích na svých webovkách.

Nemrzí tě, že si musíš, po tolika hodinách líčení, celý look sundat?

Looky na mém Instagramu se většinou pohybují v rozmezí 7-12 hodin, Zvíře (z Krásky a Zvířete) se pohybovalo zhruba kolem osmi hodin i s přípravou doplňků. Upřímně, většinou jsem ráda, že ty vrstvy make-upu a nalepených součástí ze sebe sundám. (smích)

Máš nějakou oblíbenou sérii?

Pro mě byla srdcovkou Potterovská série, protože miluju knihy i filmy, a pak také Twilight. Ale já dělám jen série, ke kterým mám blízký vztah a jsou mé oblíbené. Často si u toho pak pouštím hudbu z daných filmů/seriálů a celkově je to pro mě vždy takový relax a zároveň výzva.

Prozradíš nám nějaké další série nebo projekty, které připravuješ?

Chystám teď online projekty, jako jsou make-up workshopy nebo třeba instagramová show, která by měla být spojením kreativního make-pu a interview. Jmenovat se bude Painted Talk! a připravuju ji společně s režisérkou Terezou Hirsch. Jinak mám několik skvělých spoluprací s různými značkami, takže budu určitě tvořit projekty i v rámci nich.

Fotografie: Archiv Diany Vitikačové