• Beauty  • Dokonalé obočí

Dokonalé obočí

Obočí dodává obličeji výraz. Ač se to nezdá, tak přitahuje velkou pozornost a jsou velmi důležitou částí tváře. Dejte si proto záležet, aby vás náležitě reprezentovala!

Draw-an-Eyebrow-Step-5-Version-2Při honbě za dokonalým obočím je vždy nutné začít od základu. V tomto případě u jeho vytrhávání…. Přiložte tužku svisle vedle nosu a k vnitřnímu koutku oka – v tomto bodě by mělo vaše obočí začínat. Linie, která spojuje nos a vnější koutek oka určuje, kde by mělo obočí končit. Nejvyšší bod obočí, ten který vaše oko pozvedne a dodá obličeji mladistvý vzhled najdete tak, že spojíte hranu nosu a střed vaší duhovky. Vše, co je mimo tyto hranice vytrhejte. Buďte ale opatrní a obočí nevyrhávejte příliš. V kurzu je stále obočí přirozené a ne příliš tenké. Pokud vám obočí trčí, většinou to bývá u kořene nosu, opatrně ho zastřihněte. Vždy používejte ostrou pinzetu, jedině tak si nepodráždíte jemnou kůži na obličeji!

eyebrow-shapePokud nemáte od přírody krásné husté obočí, kterému k dokonalosti pomůže drobný zásah pinzetou vyzkoušejte to s makeupem. Existuje spousta vychytávek, jak vykouzlit dokonalý tvar obočí. Můžete používat tužky, gely, stíny… záleží na vás, s čím se vám bude nejlépe pracovat. Při tvarování obočí dodržujte pravidla jako při vytrhávání a hlavně se snažte o co největší přirozenost! Barvu vybírejte vždy o odstín nebo dva tmavší, než je barva vašich vlasů.

Skvělou vychytávkou pro úpravu obočí jsou šablony, které jsou výborným pomocníkem při líčení. Tvar šablony vybírejte tak, aby všechny chloupky obočí prostoupily skrz ni. Potom šablonu pevně držte a vykreslete obočí tužkou nebo stínem. A je hotovo!

sablony-na-oboci-se-steteckem

Zdroje: 1, 2, 3, 4