• Lifestyle  • Snový zámek s nádechem současného designu

Snový zámek s nádechem současného designu

Pokud někde existuje místo, kde se snoubí luxus, současný interiérový design s nádechem dekadence, pak je to právě tady. BO Residence, realizovaná italským architektonickým ateliérem Baraban + Design studio, představuje dokonalou harmonii všech výše jmenovaných trendů a to vše nenaleznete nikde jinde, než nedaleko ukrajinské metropole.

Velkoryse pojatá vila, ležící uprostřed rozsáhlých pozemků nedaleko centra Kyjeva a poskytující obytnou plochu, rozkládající se na neuvěřitelných 985 čtverečních metrech, byl v nedávné době přestavěn do současné podoby, odpovídající moderním nárokům na bydlení a lifestyle. Klasická architektura domu skutečně evokuje styl a šarm toskánských vil a její kamenná fasáda a efekt zrcadlení v umělém jezeře za domem tento dojem ještě více podtrhují. Interiéry se však nesou ve zcela jiném duchu. Tradiční architektura si zkrátka žádá nějaký ten kontrast a právě proto se designéři rozhodli realizovat vnitřní prostory v duchu italské dekadence, jež v sobě kombinuje maximalistický design luxusních designových solitérů, čistě propojený s moderním nábytkem. Zachování a pečlůivá restaurace většiny původních architektonických prvků v kombinaci s vintage nábytkem a moderními designovými doplňky vytvořilo jedinečnou harmonii starého a nového, jež si mnohde ve svých pitoreskních výrazech dokonce protiřečí. Celek je však oku lahodící kombinací starého a nového, tolik typickou pro současný italský design.

Původní prostory doplněné moderními uměleckými díly ve stylu pop art dodávají celému domu na dynamice a strohá krása moderního nábytku, jako by ještě více podtrhovala klasické interiéry jednotlivých pokojů rezidence. Samozřejmostí je krytý bazén, v jehož hladině se zrcadlí staleté trámoví stropů bývalých stájí, čí hlavní šatna se zrcadlovými skříněmi, jež ukrývají šaty od známých návrhářů.

Poděkování a zdroj fotografií: Baraban + Design studio