• Lifestyle  • DOKONALÝ LOFT

DOKONALÝ LOFT

Nádherný loft v městečku Eislingen poblíž německého Stuttgartu vznikl rekonstrukcí původní kasárenské budovy z první poloviny 19. století. Tato realizace z pera architektonického ateliéru Ippolito Fleitz Group je opravdovým vrcholem moderní industriální architektury s výraznými akcenty pop artu a minimalismu.

Celý prostor s vysokými stropy byl ponechán z velké části otevřen do střešní konstrukce a komunikační koridor prvního patra byl vyřešen galerií. Designéři zvolili jednoduchý koncept laděný do tlumených zemitých barev, kde hlavní roli hrají především šedá, hnědá a bílá. Velmi efektně působí rovněž zrcadlová stěna v obývacím pokoji. Ten je od zbytku bytu oddělen pouze symbolicky stěnou ze skříněk ve vysokém lesku, jež v sobě rafinovaně skrývá úložné prostory. Z druhé strany se pak nachází jídelna a kuchyně. Minimalisticky působící stůl a židle z palisandru vypadají skvěle zejména v kombinaci se závěsnými bodovými světly a velké okno, dosahující až do výšky prvního patra sem propouští množství přirozeného světla. Kuchyňská linka v bílém lesku pak celý koncept jenom dotváří.

Neuvěřitelnou kreativitu projevili designéři v hlavní ložnici, kde na tmavě modrém pozadí vynikne několik velkých světel, jež mají být jistou reminiscencí měsíce na noční obloze. I zde se setkáme s úložnými prostorami skrytými ve vestavných skříních. Tento zdánlivě nepodstatný detail tak ušetřil interiéry zbytečného nábytku a celý prostor tak působí volně a vzdušně.

Poděkování a zdroj fotografií: Ippolito Fleitz Group