• Lifestyle  • Dokonalý luxus v Hollywood Hils

Dokonalý luxus v Hollywood Hils

Holywood Hills je bezesporu jednou z nejlukrativnějších světových lokalit, kde se ceny nemovitostí dosahují astronomických částek. Je to především díky fascinujícímu výhledu na celé Los Angeles, ale také díky relativní blízkosti proslulým kalifornským plážím. Rezidence 9010 HOPEN PLACE v sobě kombinuje všechny tyto přednosti navíc doplněné špičkovým designem.

Ze strany z ulice nepůsobí dům nijak výrazně. Pokud však projdete vstupním traktem, ukáže se Vám v celé své kráse. Na velkorysé parcele byla vyprojektována superluxusní rezidence ve tvaru otevřeného písmene U, která plně využívá dispozici pozemku a chrání své obyvatele před zvědavými pohledy kolemjdoucích a sousedů. Hlavními použitými materiály jsou beton, ocel a sklo a díky specielním odlehčeným konstrukcím celá stavba evokuje dojem, jako by se volně vznášela v prostoru.  Dům disponuje čtyřmi ložnicemi, pěti koupelnami, obrovským obývacím pokojem propojeným s kuchyní a jídelnou, pracovnou a dokonce i vlastním kinosálem se špičkovou technikou. Uprostřed komplexu se nachází atrium s pěstěným trávníkem, bazénem a terasou. Vnitřní prostory jsou odděleny pouze symbolicky, většinou pomocí naznačených příček a díky obrovským skleněným plochám dovnitř proniká dostatek světla a žádný z pokojů není ochuzen o nádherné výhledy do okolní krajiny.

Strohost stavebního stylu byla v interiéru vykompenzována teplými dřevěnými podlahami a obklady stěn ve tmavších odstínech. K zařízení byl použit špičkový designový sedací nábytek a koberce s vysokým vlasem. Kuchyně, policové regály a skříně byly vyrobeny přímo na míru a většina z nich je vestavěna do předem připravených nik. To je důkazem, že s většinou úložných prostor bylo počítáno již při přípravě projektu. Navíc skvěle korespondují s geometrickým stylem domu. Za zmínku určitě stojí moderní umělecká díla, rozmístěná po celém domě, především pak květinová plastika u bazénu od Nancy Braver.

A pozor, tento dům je na prodej! Pokud byste měli na svém účtě zbytečných 10 000 000 dollarů, stačí jen kontaktovat hollywoodské makléře.

 

 

Zdroj fotografií a poděkování Ben Bacal properties