• Lifestyle  • Dvacátý ročník Designbloku chystá velkolepou oslavu a odhaluje nový vizuál

Dvacátý ročník Designbloku chystá velkolepou oslavu a odhaluje nový vizuál

Pražský mezinárodní festival designu a módy Designblok, který proběhne od 25. – 29. října 2018, letos oslaví své dvacáté narozeniny. A oslava to bude velká. Na vizuálech letos zachycuje dvojici cyklistů symbolizující dřinu, zapálení i radost ze společné jízdy. Letošní novinkou je rozšíření a zaplnění budovy Colloredo Mansfeldského paláce českým a zahraničním designem.

Na všechny návštěvníky a fanoušky designu a módy čeká pohled do budoucnosti designu v podání českých i zahraničních účastníků. Oslava bude symbolizovat nejen výročí 100 let od založení Československa, které letos rezonuje kulturní sférou, ale i oslava dvaceti let Designbloku a ohlédnutí do jeho historie. Je obdivuhodné, jak se od komorní akce pro oborové profesionály a nadšence Designblok vypracoval až k současnému největšímu festivalu designu ve střední Evropě, který každoročně navštěvuje přes padesát tisíc návštěvníků.

„Designblok slaví 20 let a Česko slaví 100 let výročí vzniku samostatného státu. Je tedy důvod k oslavě. Milujeme design a jsme rádi, že se mu v naší zemi daří. Dvacet let jsme věnovali jeho propagaci, propojování českých designérů s mezinárodní scénou, navazování spolupráce mezi tvůrci a průmyslem. Letos chceme oslavit český design a jeho soudobou kvalitu. Zároveň věříme, že jsme vlastně teprve na začátku. A tak je letošní Designblok důkazem naší víry v dobrou budoucnost naší země,“ říká ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Nový vizuál dvacátého ročníku zachycuje dvojici cyklistů na jediném kole, která v sobě spojuje symboliku neustálého pohybu vpřed, odhodlání i nutnosti empatie, vzájemného porozumění, ale i radosti z jízdy, často obohacené o akrobatické kousky. Fotografie pro vizuály, které postupně dvojici sportovců odhalí, vytvořil Salim Issa, grafickou stránku zpracovala Martina Černá ze studia Imagery.

„Bez lehkosti a radosti by se z jízdy vytratila i motivace, bez silného týmu a zázemí bychom skončili po pár prvních kilometrech. Když se to takto shrne, zní to asi příliš vážně, ale 20 let Designbloku byla jízda, která nás stále baví a žene vpřed. Každým rokem se učíme. Některé z nových kousků uvidíte na vizuálech, více pak na samotném Designbloku. Oslavu připravujeme ve velkém stylu, hlavy skloněné, zaklesnutí do řídítek. Všichni, nejen ti dva jezdci na obloze,“ říká kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek.

Letošní ročník přinese spoustu novinek

Na více než 14 000 m2 výstavní plochy bude otevřena řada galerií, pop-up shopů a showroomů po celé Praze. Nejvýznamější novinkou je otevření profilové výstavy v Colloredo Mansfeldském paláci. Jednotlivé instalace předních českých designérů i zahraničních autorů, kteří jsou s Designblokem historicky spojeni, představí různé přístupy k tvorbě, vnímání role designéra a jeho transformaci. Eva Eisler, Zorya, Jan Plecháč a Henry Wielegus, Maxim Velčovský, chmara.rosinke, Marléne Huissoud a další. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program a desítky zapojených showroomů a galerií.

Předprodej vstupenek na jubilejní ročník Designbloku byl zahájen. Vstupenky můžete zakoupit každý všední den až do 19.10. 2018, vždy od 15.00 do 18.00 hod v kanceláři Profil Media, Haštalská 6, Praha 1.

 

Zdroj fotografií: Designblok

Marketing manager