• Lifestyle  • ELEGANTNÍ CHATA UPROSTŘED LESŮ

ELEGANTNÍ CHATA UPROSTŘED LESŮ

I rustikální styl může být působivý! Ano. Tento útulný víkendový dům uprostřed lesů jižní Kalifornie v sobě kombinuje klasický americký venkovský styl, prodchnutý mnoha prvky, evokujícími spíše jižní Francii, ovšem vše pojaté ve svěžím a minimalistickém duchu. Tato na první pohled neslučitelná syntéza, realizovaná architektonickým studiem BRZ Architecture, však vytváří neuvěřitelně kompaktní a líbivý celek.

Stavba sestává ze dvou budov se sedlovou střechou, propojených nižším spojovacím blokem. Nepůsobí tak masivně, ale zároveň poskytuje dostatek prostoru. V přízemí hlavní, patrové části domu, se nalezneme hlavní společenský prostor s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní. Zatímco ze strany příjezdové cesty, kde se nachází také hlavní vstup do domu, jsou v přízemí pouze dvě okna, je pak jeho průčelí do zahrady maximálně proskleno, díky čemuž proniká do jeho interiérů dostatek světla. Dominantou prostoru je dozajista majestátní cihlový krb, obklopený dvojicí vestavných knihoven. Televizní obrazovka nad ním se pak po vypnutí automaticky zakryje obrazem, aby tak moderní technologie nerušila celkový výraz. Tradiční atmosféru umocňují trámové stropy, v místech překladů podepřené vyřezávanými sloupy. Tento prostor je zařízen dvěma látkovými pohovkami, doplněnými dvojicí subtilních kožených křesílek. Kousek opodál pak stojí masívní dřevěná komoda, zakoupená v místním starožitnictví. Na obývací část přímo navazuje jídelní kout s rohovou lavicí a masivním stolem. Nevelká kuchyně v tradičním duchu byla zvolena v bílé barvě. Ve spojovacím modulu se nachází malý salonek, z nějž je přímý přístup na zahradní terasu a zároveň se přes něj dostaneme do hlavní ložnice s monumentální postelí, nacházející se v druhém křídle domu. Tento pokoj se otevírá až do krovů a díky velkým oknům tak působí nesmírně světlým a vzdušným dojmem.

V patře se pak nachází další ložnice, určená primárně pro návštěvy a také koupelna. Ložnice je rovněž laděna v minimalistickém duchu a její zařízení se v podstatě omezuje pouze na postel, dvojici nočních stolku a jednoduchou skříň, jež rovněž pochází ze starožitnictví. Koupelna je pojata v jemně zelenkavé, s mozaikovým obkladem vany a velkým oknem, s úžasnými výhledy do okolní krajiny.

Poděkování a zdroj fotografií: BRZ Architecture