• Fashion Events  • FASHION TALK ROOM No.13

FASHION TALK ROOM No.13

Jak se proměnila fotografie v posledních dvaceti letech? Na toto téma se ubírala diskuse pod vedením stylistky Olo Křížové, na již třináctém FASHION TALK ROOMU v Českém centru. Hostem tohoto večera se stal slavný módní fotograf Goran Tačevski, který se ze zůčastněnými podělil o své dlouholeté zkušenosti z módní branže.

Goran Tačevski, původem z Makedonie, již od svého ranného věku žil pro fotografii. ” Otec byl novinář a jeho představa o fotografii byla jiná než ta moje. Zakázal mi ji studovat, ale já se jí věnovat nepřestal.” Započal své vyprávění Tačevski. Studoval na Pražské FAMU kde, nejprve začínal závažnými tématy, například fotografiemi dětí z prostředí dětských domovů . Během svého studia na této prestižní škole, odstartovala jeho spolupráce s váženými lidmi, jako s Václavem Havlem a dalšími osobnostmi před revolučního období. Mimo jiné už tehdy, se seznámil s  Módní návrhářkou Klárou Nademlýnskou, se kterou se porevoluci odstěhoval do Paříže.

 

 

Ve Francii nastal zásadní zlom a Tačevski se začal věnovat módní fotografii. Mezi jeho první zakázky patří focení pro MarieClaire, a pak už se nabídky ke spolupráci s nejvýznamnějšími módními i kosmetickými značkami, hrnuly ze všech stran. Pyšnit se může prací například pro Pietro Filipi , Cartier, L’oreal, editoriály pro Elle Paris nebo Harper’s Bazaar Prague. Vždy si potrpěl na klasickou fotografii, práci s filmem a koláže. Digitální fotografii se vyhýbal co to šlo, ale postupem času objevil i on kouzlo post produkce, na kterou se v současné době přímo specializuje.

 

 

 

 

Od Módní fotografie po čase lehce opustil a momentálně se věnuje spíše reklamní fotografii, získal mnoho ocenění a zařadil se mezi 200 nejlepších fotografů světa. Mezi jeho oblíbené modely patří zejméná krásná Tereza Maxová, se kterou Goran fotil po mnoho let .

 

 

 

Tacevski_goran

“Kdo dělá módu dlouho a dobře, začne se vlastně po nějaké době nudit, je to taková zacyklená puberta. Jediný kdo na módě opravdu vydělává, jsou výrobci látek”

                                                                                                                                                                                                                   Goran Tačevski

Zdroj: 1 2 3 4 5 6