• Lifestyle  • Případ Pavlína

Případ Pavlína

Nedávno byla pokřtěna kniha Martiny Formanové “Případ Pavlína”. Kniha vznikla na základě vyprávění topmodelky Pavlíny Pořízkové o svém životě, rodičích i kariéře. Kniha Případ Pavlína není prvním dílem spisovatelky Martiny Formanové. Již dříve vydala pět knih a vytvořila dva scénáře. 

porizkovaKniha je dramatickým příběhem české modelky, kterou zná téměř celý svět. Je to příběhy rodiny, která byla rozdělena světovou okupací. Ačkoliv se o životě Pavlíny Pořízkové můžeme dočítat již od jejich šesti let, poprvé můžeme její příběh sledovat od úplných začátků až do současnosti. A co víc, jedná se o románové zpracování dle skutečného vyprávění samotné modelky.

Pavlína Pořízková byla první modelkou ze střední a východní Evropy, která se dostala mezi špičky přehlídkových mol. Modelka se stala tváří mnoha luxusních značek, jako například Estée Lauder. Zdobila titulní strany nejprestižnějších módních magazínů a dokonce se několikrát zařadila mezi deset nejkrásnějších žen světa. Se svým manželem Ricem Ocasekem, zpěvákem rockové skupiny The Cars, má dva syny.

005_paulina_porizkova_theredlistpaulina_porizkova_2007_06_18

Na co se můžete při četbě těšit? Kniha je plná působivého vyprávění o mladých a nezralých rodičích Anně a Jiřím, kteří kdysi zbrkle utekli z Československa. Dozvíte se o tom, jaký byl jejich vztah i jakých selhání se dopustili. Kniha nepostrádá ani erotikou nabité momenty. V příběhu se dozvíte o soukromí a smutku modelky, kterou v jejich třech a půl letech opustili rodiče, jenž se jen čtyři dny po okupaci Československa rozhodli zemi opustit. Tehdy nevěděli, kdy se se svou dcerkou opět uvidí…

martina_formanovaSpisovatelka Martina Formanová se v knize snažila vylíčit příběh rodinného drama na pozadí probíhající studené války a to v těch největších detailech. Tón knihy lehce zjemňuje  snaha Martiny Formanové najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.

A co říká o knize sama autorka: „Jedná se o skutečný příběh, a tentokrát nikoli můj. V něčem mi byl důvěrně blízký, a v něčem byl zas tak neuvěřitelně dramatický, že bych si ho od stolu prostě nevymyslela”.

Zdroj 1 2 3 4