• ppl talk  • Filip Vaněk: “Miluju portugalský Lisabon pro jeho uměleckou atmosféru.“

Filip Vaněk: “Miluju portugalský Lisabon pro jeho uměleckou atmosféru.“

Nejznámější český stylista se s námi podělil o jeho nejoblíbenější letní destinaci a doporučil, kam určitě v Lisboa zajít!

Nemám rád klasická turistická létoviska a proto mě nelákají destinace jako Thajsko, Bali apod. V letních měsících vždy zůstávám v Evropě a v zimě pak cestuji za slunce jinam. Nejoblíbenější letní destinací pro mne zůstává portugalský Lisabon pro jeho uměleckou atmosféru.

Nepokoušejte se zdolat všechny bary ve čtvrti Bairro Alto. Mojita v místních barech jsou snad půlitrová a nějaká silnější. Sesunul jsem se po nich k zemi i já, zkušený pařič a to zrovna v momentu, kdy jsem se kochal barevnými fáforky a lampiónky, které se rozprostírají mezi domky nad Vašimi hlavami.

12819344_10207951178930001_381895182084947530_o

V Lisabonu rozhodně nesmíte vynechat klub LUX, který patří hollywoodskému herci Johnu Malkovichovi. Na čtyřech patrech se mísí hudební styly společně s těmi módními i věkem návštěvníků na parketu nebo v designových chill zónách. Ubytujte se v designovém hotelu Epic Sana a proválejte dny zalité sluncem na střeše hotelu u krásného bazénu s výhledem na starý Lisboa. Az zapadne slunce, vyražte na nákupy do concept store Fashion Clinic, kde najdete modely Toma Forda a jiných velikánů módního průmyslu.

 

Hlavní foto: kredit Benedikt Renč

Foto zdroj: Facebook Filip Vaněk