• Styling  • French style #2 – 5 tipů, jak zařídit, aby váš outfit vypadal nenuceně

French style #2 – 5 tipů, jak zařídit, aby váš outfit vypadal nenuceně

Parisienne chic nebo také french wardrobe jsou často skloňované výrazy, když se mluví o nedbalé eleganci. Co to ale znamená a jak takového vzhledu dosáhnout? V dalším, v pořadí druhém článku, z mini série na téma “french style” vám ukážeme, jak nastylovat vaše outfity, abyste vypadaly nenuceně a zároveň nasály něco málo z uvolněného půvabu francouzských žen. Jste zvědavé? Oui, oui? Tak čtěte dál…

Základní pravidla stylingu

První radou, jak dosáhnout lehce nedbalého stylu, je vždy oděv alespoň trochu pozměnit. To znamená, že u košile rozepněte prvních pár knoflíčků a nechte vykouknout kousek kůže a třeba i krajkového prádla. Košilím a tričkům ohrňte rukávy, a nebo jim nedbale zastrčte přední díl do kalhot. U mikin vyhrňte rukávy, saka a kabáty přepásejte páskem, nohavice džínů ohrňte nahoru. Dalším pravidlem jak dosáhnout příjemného outfitu, je kombinovat vždy volné vršky s úzkými kalhotami nebo sukněmi a naopak volné kalhoty a široké sukně kombinujte s upnutými vršky.

Ikona, která to nosí: Jenna Lyons – módní návrhářka
Často ji můžete vidět v oděvech pánského střihu, které díky stylingovým trikům působí sexy a žensky. Nejoblíbenější kombinace jsou džíny a košile rozepnutá do hlubokého výstřihu.

Nedokonalost je dobrá

K francouzskému šarmu patří i jistá nesladěnost a nedokonalost outfitů. Není žádané být jak ze žurnálu, sladěná od hlavy k patě. Pokud chcete vypadat chic, zkuste míchat rozdílné styly a značky dohromady. Stejně tak není potřeba ladit kabelku a boty do jedné barvy, buďte uvolněná a hravá.

Beauty tip: K typickému obrazu pařížské ženy patří i skoro neupravená a ledabyle rozevlátá vizáž. Takže si jen lehce zvýrazněte tváře tvářenkou a rty přejeďte jemně barvícím balzámem, ať jsou šťavnaté a přirozené. Také můžete přestat s hodinovým foukáním a natáčením princeznovských loken, protože největšího efektu stejně dosáhnete, když ukážete svoji přirozenou „nedokonalou“ krásu.

Ikona, která to nosí: Caroline de Maigret – autorka knihy Jak se stát Pařížankou, modelka, producentka hudby, fotografka
Její typický look jsou rozevláté neupravené vlasy a ofina, která ji padá do očí. Stejně tak je známá svým stylem – ráno jsem vstala a oblékla si první, co jsem měla po ruce:) A tento její styl milují milióny žen na světě.

Značky nic neznamenají, důležitá je kvalita

Ty největší módní ikony se vyznačují tím, že nepotřebují dávat na odiv loga drahých značek. Ano, mít jednu klasickou chanelku ve skříni by chtěla každá žena. U ostatních kusů sázejte na kvalitu materiálu, ušití a na dobrý střih, který vám sedne. Takže nevybírejte v obchodech podle toho, zda dezén s monogramem světoznámé značky pokrývá celý oděv, ale spíše volte ty kusy, kde byste na první pohled nenašly logo, ale jako první vnímáte kvalitní materiál. A pokud chcete být opravdu á la Parisienne, kombinujte drahé s levným oblečením a vintage kousky. V neposlední řadě také objevujte nové, lokální designery a značky, díky čemuž budete jiná a originální.

Ikona, která to nosí: Alexa Chung – spisovatelka, modelka, módní návrhářka
Alexa má velmi specifický styl, kde často a ráda využívá kombinaci retro a vintage kousků s předními světovými návrháři.
Nebojí se obléknout kombinaci jednoduchého kvalitního svetru s Chanel botami a k tomu doladit obyčejné džíny. Tleskáme!

Trendy – jen ty, co vám sedí

Není nic méně stylového, než když nosíte kousky které jsou „in“, ale nesedí vám a necítíte se v nich přirozeně. Křečovitě nastylované outfity a instagramové pózy nebudou vypadat dobře ani na fotce ani v reálném životě. A proto se řiďte pravidlem, že ne všechny trendové výstřelky musíte mít také. Raději investujte do kvalitních základních kousků, které vám ušetří práci a ty pak můžete doplňovat aktuálními trendovými oděvy. Ovšem jen těmi, které sedí vašemu typu osobnosti a postavě.

Ikona, která to nosí: Christine Centenera – stylistka, bývalá ředitelka australského Vogue
Oblíbenou kombinací známé stylisty jsou úzké kalhoty pod sukni, poznávacím znamením jsou například velké tmavé brýle nebo strukturované kabáty. Svůj styl si drží
napříč sezónními trendy, pokud však některý trendový prvek obleče, vždy s vlastním rukopisem.

Pravidla jsou od toho, aby se porušovala

Jistě, je dobré znát poučky a rady stylistů a módních odborníků. A také je dobré mít všeobecný přehled o tom, co se právě nosí. Ale největší uvolněnosti v oblékání dosáhnete, když nebudete všechna pravidla brát moc vážně. Nejdůležitější je, abyste znala sebe a svoji postavu, a v oblečení se hlavně cítila uvolněně a sama sebou.

Ikona, která to nosí: Taylor Tomasi Hill – redaktorka americké Marie Claire, influencerka
Proslula svými nevídanými kombinacemi oblečení. Jako by její pravidlo bylo, že v oblékání žádná pravidla neexistují. Její styl je však vytříbený a oceňovaný pro její nápaditost a lehkost kombinování.

 

Zdroje:  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18, 19, 20, 21