• Lifestyle  • HRAVÝ PENTHOUSE V SAO PAULU

HRAVÝ PENTHOUSE V SAO PAULU

Architekti a designéři ateliéru LOVISARO ARCHITECTURE + DESIGN jsou tvůrci tohoto osobitého penthousu v brazilském Sao Paulu. Na velkorysé ploše se zde rozkládá domov rodiny, která, více než životu v tichém soukromí a tichém teple krbu, holduje večírkům, setkávání s přáteli a osobitému designu!

Byt sestává ze dvou úrovní, přičemž pro společenskou zónu je vyhrazena ta hořejší z nich. Celý tento velkorysý prostor, kde nalezneme obývací pokoj, salon, kuchyni, jídelnu a hlavní koupelnu, je propojen v jediný funkční celek, rozdělený pouze symbolicky na jednotlivé funkční zóny. Díky velkoplošným oknům sem proniká dostatek denního světla. Posuvnými prosklenými dveřmi se pak dostaneme na chráněnou terasu s vířivkou, několika lehátky a venkovní jídelnou, jež je zejména večer ideálním místem k posezení a relaxaci. V obývacím pokoji nás již na první pohled zaujme kulečníkový stůl, pomalovaný graffiti ve stylu Pop-Art. Hned vedle je malá kuchyňka s barovým pultem a pípou, která je přímo stvořena k míchání koktejlů při pořádání soukromých party majitelů. Jedna ze stěn pak byla celá pomalována graffiti a doplněna neonovým nápisem, díky čemuž skvěle koresponduje s biliardovým stolem, ale také s většinou uměleckých děl po celém bytě. Jako protipól těchto „funky“ prvků byla zvolena luxusní světle šedá sedačka Armani Casa a ikonická Lounge Chair v designu Charlese a Rae Eamesových. U obrovského jídelního stolu se pak můžeme posadit na nádherné plastové židle od Kartelu. V nejvzdálenější části je jakýsi mediální koutek s televizí a další sedací soupravou, tentokráte ovšem nesoucí podpis značky BoConcept. Kuchyně, jež byla vybrána v tmavě šedé barvě, je stavebně oddělena od zbytku prostoru, aby příprava jídel zbytečně nerušila hosty majitelů. Jako působivý barevný protipól k jejímu modernímu designu byla vybrána modrá historizující tapeta na jedné ze stěn.

Spodní úroveň bytu je pak vyhrazena ložnicím a soukromým pokojům majitelů. Také tyto interiéry jsou zařízeny s jedinečnou hravostí a smyslem pro detail. Proto se zde můžeme setkat i s takovými překvapeními, jako je stylová minilednička Smeg v jasně červené barvě v pokoji nejstaršího ze synů, dveřmi v podobě londýnské telefonní budky, či pohádkovým rájem plným baldachýnů a krajek v „princeznovském“ pokojíčku jedné z dcer, kde dominuje starorůžová barva. Nejvíce pozornosti si však dozajista zaslouží soukromý budoár rodičů. Tento prostor zabírá rozlohu menšího bytu a jeho součástí je samozřejmě také šatna a luxusní koupelna, kde se opět setkáme s velkoplošnou Pop-Art grafikou na jedné ze stěn. Ihned po vstupu Vaše nohy obejme krémový koberec s vysokým vlasem, jenž pokrývá podlahu většiny místnosti. Na strop pak bylo umístěno velkoplošné zrcadlo, které opticky pokoj zvyšuje a zároveň přispívá ke hře odrazů světel a stínů z bodových svítidel, rafinovaně umístěných v bočních podhledech. Samozřejmě ani zde nesmí pohovka, velkoplošná televize a stylová lednička, díky které máte vždy před spaním k dispozici skvěle vychlazenou láhev šampaňského. Součástí této úrovně je také malý mediální pokoj se zabudovaným systémem domácího kina.

Poděkování a zdroj fotografií: LOVISARO ARCHITECTURE + DESIGN