• Lifestyle  • Hunger games- Román pro ženy?

Hunger games- Román pro ženy?

Na plátna českých kin dorazilo očekávané pokračovaní úspěšného amerického filmu, jehož děj nás přenáší do post-apokalyptické Ameriky, kde musí ve zvrácené reality show bojovat o svůj život a přízeň hlavního města Kapitolu dvojce z 12-ti krajů.

i.1.hunger-games-costumes-catching-fire-ss03

 

Uvědomila jsem si jednu zajímavou věc, když jsme s přítelem odcházeli z kina, byl to první film s krví na plátně, který se líbil mně, ale ne jemu. Když jsem se na dojmy ptala i okolí, nevyvedlo mě z omylu, že muži skutečně potřebují jako hlavního hrdinu muže. Potřebují se sami do někoho promítnout a v momentě, kdy testosteron nevládne světu a naopak se vtělil do hrdinky, kterou naše jemná filmová srdce můžou přirovnávat s velkou dávkou nadsázky třeba i k E. Brontëové, tak je vše špatně. Ale upřímně, dámy, nám to může být jedno- těch pár hodin, kde se Vaše polovička reinkarnuje do zmutovaného zeleného obra, kovového čehosi se svíticím břichem nebo do mutace s pavoukem, nějak doklepem.

Katniss_caesar_quarter_quell_interview

Nicméně i přes obsah nás může zaujmout, že i druhý díl je ještě více kyprý, co do kostýmů vůbec. Trish Summerville odvedla skutečně dobrou práci, není se čemu divit, i její předchozí kostýmy do filmů a reklam působí tak, že nikdo jiný se nemohl zhostit postu kostymérky lépe. Můžeme se ale těšit, podobně jako to bylo třeba u Gatsbyho tomu, že kostýmy z filmu začnou ovlivňovat módu? Uvidíme…

Jak jsem řekla, Hunger Games je novým typem filmu pro ženy, pro sestry a matky. Bylo pár míst, které mohly být vyprávěny svižnějším tempem, ale otevřený konec a následná husina na rukou vám zaručí dobrý filmový zážitek. Když ani toto Vás nepřesvědčí k návštěvě, oblomí jistě Vaše srdce krásný Lenny Kravitz v roli stylisty. A vy, pánové, nebuďte sobci, i Vás jistě přesvědčí dobré efekty a strhující výprava. 
catching-fire1
stažený soubor (1)

stažený soubor (2)stažený soubor

Zdroj : http://www.myhungergames.com/

           http://collider.com/

        http://www.csfd.cz/