• Lifestyle  • Plesové šílenství: nejlepší pražské salony

Plesové šílenství: nejlepší pražské salony

To nejkrásnější na zimě pro mě bez pochyby byla vždy plesová sezona. Zvuk orchestru a atmosféra ve Velkém sálu v Lucerně dodává nádech výjimečnosti všedních zašedlých zimních dní. Nikdy nezapomenu na jedinečnost maturitního plesu, kdy se jsme se prvně v životě tvářily dospěle a přes to jsme dávaly pozor, abychom si při pití z tajně propašované placatky nepolily šaty. Protančily jsme se večerem, nejprve sólo s otcem, přítelem, kamarády a následně jsme sledovaly kolik párů se snaží napodobit závěrečnou zvedačku z Hříšného tance na píseň Time of my life. Žádná ze slečen naštěstí neskončila na zemi.
Když to celé skončilo, nechtělo se mi převlékat, protože bylo tak krásné být na jeden večer princeznou. ples

A co vy? Už máte půjčené či koupené svou princeznovskou róbu na letošní bály? Pokud ne, je rozhodně nejvyšší čas začít hledat! Rozhodla jsem se Vám tedy trošku pomoci s výběrem nejlepších půjčoven a prodejen šatů v Praze, nakolik jde o náročnou pouť městem.

Svatební salon Adina

Adina najdete v ulici 5. května přímo po pravé straně Magistrály směrem z centra. Kromě skvělé dopravní dostupnosti se Vám dostane širokého výběru modelů, velmi dobrých služeb včetně možnosti úpravy šatů.

Sanverita

Malý, útulný a plný nádherných modelů od jednoduché rozšířené přes nadýchané tylové sukně. Salon se nachází na Albertově.

Salon Bliss

V tomto salonu naleznete pravděpodobně nejpropracovanější a nejzajímavější modely, rozhodně tedy doporučuji ho zajít na Rašínovo nábřeží.

1 Dianthé/ Venesis

Velmi příjemný salon pár vzdálený pouze pár minut od pražského Andělu, kde Vám stylistky ochotně pomohou s výběrem a případně nechají upravit šaty na míru dle možností. Navíc nabízejí i mnoho modelů ke koupi.

 Svatební dům Nuance

Mnohokrát jste šly po Národní kolem a neměly čas nakouknout? Tentokrát rozhodně nevynechejte!

 

Jak vybrat ty správné šaty?

Styl i střih je samozřejmě nutné přizpůsobit postavě a osobnosti. Trendem letošního roku jsou pastelové barvy! V šatech se projděte, abyste zjistila, zda nejdou příliš krátké či dlouhé. Je nutné myslet na zvolenou obuv a také na to, že v nich protančíte noc.
Vybírejte i podle Vaší postavy, pokud máte užší hrudník a širší boky, pak jsou pro Vás vhodné dlouhé šaty s rovným výstřihem, korzetové šaty, šaty s horním světlým dílem a spodním tmavším. Jednoduše šaty, které zvýrazní Váš hrudník a odpoutají tak pozornost od širších boků

 

 

Zdroj:

Adina.cz

Sanverita.cz

Salonbliss.cz

Dianthe.cz

Nuance.cz