• Street style  • Hypebeast

Hypebeast

Pokud jste fanoušek street módy a pohybujete se v těchto kruzích, jistě jste tento pojem minimálně zaslechli. Pokud tápete, je tu pro vás tento článek, který se vám pokusí osvětlit, co toto označení je.

Existuje několik definicí, obecně ale platí že Hypebeast jsou lidé, kteří  se zajímají o nejžhavějží trendy. Sbírají oblečení, boty a doplňky, především však pro to, aby zapůsobili na ostatní. Objevuje se rozšířený názor, že ke kupování těchto věcí často využívají peníze někoho jiného. Finanční zdroje získavájí od rodičů, starších sourzenů apod. Takový hypebeast je ochotný žít půlroku o čínských nudlích, aby si mohl koupit bundu, kterou měl Kanye na procházce v parku. Hypebeast také bude ochotně stanovat několik dní před obchodem, kde se má objevit nějaká kolekce, kterou prostě musí mít. Také by si na sebe nikdy nevzal žádnou neznámou značku.

Značky, které tato komunita nosí, se proměnují podle toho, co je zrovna in, mezi stálice však patří Supreme, Stussy, Huf, Vans, Alife, Crooks and Castles, Off white. Když pomineme street značky, tak oblíbené se staly také značky Givenchy, Gucci, Balenciaga a v neposlední řadě i Louis Vuitton.

Jak takový hypebeast tedy vypadá?

Jejich outfity jsou od hlavy až k patě značkové, s nadsázkou by se dalo říct, že černé, bílé s akcentem nějaké další, výrazné barvy, červené, oranžové… a co je podstatné – vždy vychytané do posledního detailu. Hypebeast jsou fandové všeho luxusního. Instagram takových hypebeast jsou plné drahých aut, luxusních doplňků a samozřejmě luxusních log.

Přesto, že je tato komunita vnímána negativně a lidé je kritizují, za to, že vše dělají jen proto, aby ohromili své okolí, tak hypebeast životní styl jim vyhovuje a dělá je šťastými. A o to přece jde!

Zdroje: 12345