• Gastro  • Výborné a cenově dostupné obědy v centru Prahy

Výborné a cenově dostupné obědy v centru Prahy

V posledních letech v Praze rapidně vzrostl počet kaváren a bister, zaměřující se na jídla, kávy, domácí limonády… Většina bister má, dalo by se říci, “hipsterský” nádech, a tak si můžete výborné jídlo či kávu vychutnat v příjemném, neobvyklém a originálním prostředí nejedné kavárny či bistra.

Také klasičtější restaurace se rozrostly, a tak si v centru Prahy můžete dát pokrmy od výborných čínských nudlí až po klasickou domácí kuchyni. Na co se ale budeme v článku zaměřovat je nejenom výborná chuť, ale také cenová dostupnost!

• Wokin 

thajská restaurace 

Restaurace zaměřující se na thajské jídlo, kde jsou pokrmy připravovány čerstvě a během pár minut přímo před vašima očima. Ve Wokinu si jídlo sami namixujete – máte tak na výběr mezi nudlemi a rýží, dále volíte mezi masem či tofu (verze pro vegetariány jsou vždy vítané), poté je na řadě zelenina a nakonec omáčky a posypy.

Místo nudlí si můžete dopřát čerstvý salát, jehož cena se pohybuje kolem 125 korun a pro velké vyhladovělce mají i netradiční předkrmy za 55 korun.

• Proti Proudu 

bistro 

Super moderní, krásné a netradiční bistro v centru Prahy. Tady si můžete dát od snídaně, přes obědy až po netradiční a výborné dezerty. Ceny se pohybují kolem 100 korun za plnohodnotné jídlo – saláty, sendviče …

• Louver 

restaurace 

Výborná restaurace v centru Prahy kousek od Národní třídy, která na vás dechne Francií. Výborné snídaně, obědy, večeře … Od polévek, sytých mastných jídel, přes saláty, svíčkovou se šesti až po ovocné lívanečky … V Louveru mají navíc denní nabídku a velké množství dezertů a nápojů. Ceny se pohybují kolem 130 korun.

• Boulevard 

bageterie

Boulevard je známý pro milovníky baget! Můžete si zde dát opravdu veliké množství nejrůznějších baget ze stále nabídky, ale také těch sezonních. Mimo baget si pochutnáte také na polévkách, salátech, sendvičích … výběr je veliký a příznivé ceny také. Bagety se pohybují kolem 89 korun a cena za menu kolem 140 korun. Navíc Boulevard má hned několik poboček nejenom v úplném centru Prahy.

 

• Česká kuchyně (Havelská koruna) 

restaurace 

Chcete se najíst dobře, levně a jako za starých časů z filmů pro pamětníky? Restaurace se nachází v těsné blízkosti Václavského náměstí a ceny jsou opravdu nízké. A to ne v závislosti na špatné kvalitě, ba naopak! Jídlo je tu opravdu dobré, kvalitní a čerstvé. Na výběr je obrovské množství pokrmů z klasické české kuchyně “jako od babičky”. Oběd se pohybuje kolem 60 korun.

Tak kam vyrazíte?

Zdroje: 1, 2, 3456