• Lifestyle  • I strohost může být krásná

I strohost může být krásná

Jednoduchost tvarů, velké prosklené plochy a světlem zalité interiéry. Asi tak by se dal stručně charakterizovat  Lily Street House, stojící na jednom z předměstí australského Melbourne. Projekt je dílem architektonického ateliéru ODR ARCHITECTS, který na něm spolupracoval s designovým studiem LIFE SPACE JOURNEY a společně se jim podařilo vytvořit skutečně jedinečné prostředí, jež v sobě snoubí moderní architekturu, špičkový design a ty nejmodernější technologie, jež usnadňují majitelům každodenní život.

Nevelký přízemní dům uzavírá svou masu malé atrium, jež prosvětluje všechny jeho vnitřní prostory. Pouze na jednom místě je stavba navýšena o první patro v podobě obdélníkové nástavby, kde nalezly své místo ložnice, koupelny a pracovna. Hlavní průčelí je obloženo tmavým dřevem a ostře kontrastuje se zbytkem domu, kterému dominují velkoplošná okna, jež dosahují až ke stropu. V přízemí jsou všechny podlahy ze světle šedého vinylu. Vzdušný obývací pokoj je zařízen pouze pohodlnou šedou pohovkou a ikonickou lounge chair od Charlese a Ray Eamesových v kombinaci černé kůže a ořechů. Přirozenou dominantou prostoru je jednoduchý krb. Kuchyňská byla realizována v bílém lesku a nerezu a vybavena špičkovými spotřebišti. Na kuchyni navazuje jednoduchá jídelna s kulatým stolem Tulip v designu Eera Saarinena, doplněného kovovými židlemi z pera manželů Eamesových.

Interiérům dominují světlé zemité odstíny a minimalistický design. Dekorace se omezují pouze na jednoduchá plátna s geometrickými tvary, jež skvěle korespondují s architekturou domu a doplňují tak celkový koncept.

Poděkování a zdroj fotografií: ODR ARCHITECTS, LIFE SPACE JOURNEY