• ppl talk  • “I want to inspire you because you are inspiring me”, nejen tímto mottem se řídí blogerka Bára Kotalíková

“I want to inspire you because you are inspiring me”, nejen tímto mottem se řídí blogerka Bára Kotalíková

Pochází z Brna, ale život ji časem zavál do Prahy a nakonec až do Českých Budějovic, kde nyní žije. Miluje život, módu, jídlo, sport a především cestování. Miluje cool věci, o které se ráda dělí s ostatními. Řídí se mottem “I want to inspire you because you are inspiring me“. Před dvěma roky založila svůj blog, který se dnes těší velké oblibě. Blogerka Bára Kotalíková nám toho však na sebe v dnešním rozhovoru prozradila mnohem více…

IMG_0132 2

Nedávno jste na svém blogu zveřejnila článek s názvem “Real or fake life”. Ve společnosti je aktuálně obecně rozšířeným trendem “žít a prožívat svůj život” na sociálních sítích. Všude jsou například vystavovány stylové a dechberoucí fotografie. Jak jste na tom Vy a co děláte pro to, aby Vás “život mimo skutečný svět” nepohltil a zůstala jste stále sama sebou?

Jak už jsem se na toto téma vyjádřila v mém článku –  je důležité umět se za svoje fotky, texty, prezentaci postavit. Abyste to byla vy… Není nic horšího, než prezentovat se nějak (třeba právě těmi dechberoucími  fotkami…), zatímco ve skutečnosti jste někdo úplně jiný. Myslím, že když někdo používá sociální sítě k sebeprezentaci, dokonce se tím třeba i živí, pak by bylo fajn, aby byl alespoň co nejvíce upřímný a reálný. Většina čtenářů a fanoušků se s Vaším životním stylem ztotožňuje, protože jim je blízký a vy jako člověk také. Bylo by nefér jim lhát.

Já jsem sama sebou a mě tento svět nepohltí. Na to jsem dost silná a vím, v čem jsou moje životní priority. Tento sociální svět vnímám jako pozitivní nástroj k inspiraci, učení, komunikaci. Těžím z něj a beru si z něj jen to pozitivní. Zatím se mi snad daří a užívám si to. Doufám, že to tak bude pokračovat i nadále.

IMG_7035Pravidelné čtenářky Vašeho blogu už leccos asi tuší, ale prozraďte nám, co je u Vás nového?

(směje se) No nového je každý den něco. Ale asi tou největší novinkou je, že budu máma. Moc se na tuto roli těším, ale jsem i trochu nervózní, trochu obavy z neznáma… Uvidíme, jak se jí ujmu a jak budu zvládat. Když mě budete sledovat, tak to určitě zjistíte. (směje se)

 Jaké máte plány do budoucna, ať už s blogem či mimo něj?

Moje plány jsou jasné, ale zda vyjdou… to je nejasné… Nevím, co mě čeká v budoucnu, ale vím, co chci a za tím si i půjdu. Chci být především dobrá máma a vytvořit rodinu, která bude šťastná. Chci stále žít podle svých představ – naplno!!! S blogem mám cíl jediný – aby bavil mé čtenáře. A pro to budu dělat maximum.

IMG_3839Co Vás vůbec vedlo k založení blogu (první myšlenka, impuls) a napadlo Vás někdy, že bude mít takový ohlas?

Mým impulsem byla zpočátku touha po změně práce a následně pak hledání něčeho, v čem se budu realizovat. Vždycky jsem toužila dělat něco kreativního. O blogu jsem uvažovala přes tři roky, ale nějak jsem se na to dlouho necítila, neměla jsem tu odvahu. Ono se to může zdát jako legrace, ale za tím vším stojí velké úsilí. Člověk se musí naučit spoustu nových věcí. Je to takové dítě, které s vámi roste a oba se spolu učíte, zdokonalujete se navzájem. Nevím, jestli má až takový ohlas, ale jsem ráda, že si našel své věrné čtenáře, které moje články – a  život vůbec – baví.

Když jdete po ulici a jen tak pozorujete lidi – jak byste charakterizovala módní styl či možná ne-styl kolemjdoucích?

Záleží, kde se na té ulici nacházím… (směje se). Pro mě je právě největší inspirací pozorování lidí a to v různých zákoutích světa. V Čechách je to složitější. Žiji v Českých Budějovicích a bohužel, tohle město nepatří mezi fashion city. Celkově bych charakterizovala v oblékání Čechy spíše jako usedlé, neradi vynikáme a odlišujeme se, experimentujeme velice opatrně. A to ve všem, nejen v módě. Mám pocit, že lidé v Čechách se stále bojí být jiní, výrazní a jakmile někdo takový je, nenechají na něm nit suchou. To mě na naší povaze mrzí. Ale snad se to už pomalu zlepšuje.

A co vy a Váš módní vkus? Co ráda oblékáte? Máte nějaký vyhraněný styl, nebo se nebojíte zkombinovat na první pohled nekombinovatelné?

Módu miluju a je mojí velkou vášní. Mám ráda být spontánní a nosit to, co se líbí mně. Nerada se stylizuji do nějakého trendu, protože je zrovna IN. Jsem ráda sama sebou. Celkově se nejraději inspiruji samotným životem, tím, co právě cítím a prožívám. Ne knížkami a časopisy, které mi řeknou, co je zrovna trendy. Ale nejvíce mě baví boho styl, rock chic a také minimalismus. Tyto styly nějak zmixuji a z toho pak vždy něco vyvstane. Snad i povedeného. (směje se)

IMG_3424Jak jste na tom vy a značky? Kde nakupuje Bára Kotalíková?

Nejraději nakupuji v Los Angeles. Miluji jejich vintage markety  a styl. Nejsem zastánce myšlenky, že jen luxusní módní značky nás udělají stylové. Myslím, že kouzlo je úplně v něčem jiném. Dokázat zkombinovat obyčejnější značky s luxusními návrháři a působit světově. Pro mě jsou důležité materiály a střih.

Na Vašem blogu jsem si všimla, že hodně často nosíte klobouky. Najde se ještě nějaký doplněk, bez kterého se neobejde téměř Váš žádný outfit?

IMG_4172Klobouky doslova miluju a mrzí mě, že se v Čechách moc nenosí… Škoda. Třeba se to jednou změní. Další věci, které mi určitě nemohou nikdy chybět, jsou doplňky jako náramky a náhrdelníky. Náramkům jsem propadla, kupuji si je všude na svých cestách světem a mají pro mě zásadní osobní význam.

Na závěr nám prosím prozraďte, o jaké kousky máme doplnit náš jarní šatník tak, abychom byli i nadále trendy?

Trendy budete, pokud se budete sami cítit dobře, třeba i v bílém tričku a džínách. Ať jste hlavně pozitivně naladěni… Nechte do sebe proudit energii nového ročního období. A jestli přeci jenom máte potřebu něčím okořenit váš outfit, tak právě takový pěkný klobouk vám určitě pozornost okolí zajistí.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Vám hodně štěstí ve Vaší nové roli – maminky, a aby Váš blog byl i nadále tak oblíbený a plný inspirace.


Barbora Kotalíkovábkblog_logo_web