• Beauty  • Jak na Ombre rty?!

Jak na Ombre rty?!

Můžete si myslet, že hit ombre je hitem předešlého léta a budete mít jistě pravdu, co se však vlasů týče. Rty ombre vám dodají neuvěřitelný volume efekt, takže čtěte dále, jak si takové rty namalovat.

V podstatě nejde o nic těžkého a tento make up trik můžete vyzkoušet s jakýmikoli odstíny od tmavších rudých nebo fialových až po nude.

4edffcfd932e25efc90c248f14ae8840

Prvním krokem je rty vůbec připravit, rozetřete si na nich svůj make up, aby vám ve finále rtěnka mnohem déle vydržela.

Následně sáhněte po tužce na rty, která je o několik odstínu tmavší než rtěnka, kterou plánujete mít na rtech jako dominantní. Tužkou udělejte konturku rtů a následně vystínujte stejnou tužkou půlku rtů. Když budete mít dostínováno, tak by vám měl prostřed sevřených rtů zůstat čistý bez tužky.

Po té je čas nanášet rtěnku nebo lesk na rty dle vašeho rozhodnutí. Z vlastní zkušenosti doporučuji rtěnky nanášet štětcem. Mým oblíbeným je například skládácí štětec na rtěnku ze Sephory, který se vám vejde do každé kabelky a díky chytrému obalu nebudete mít rtěnku po celé kosmetické taštičce.

s1227537-main-hero

Rtěnku nebo lesk na rty naneste po celé ploše rtů, dávejte pozor, ať nepřesáhnete přes okraje. Je lepší rty sevřít k sobě, aby se horní ret otiskl na dolní, pak se vám rtěnka vyloženě vtiskne do rtů a vydrží déle.

Po té opět tužkou na rty zvýrazněte kontur rtů. Pokud chcete přidat rtům ještě více objemu, tak naneste kapičku bezbarvého lesku na střed dolního a horního rtu.

Aby kontura rtů vypadala ideálně, sáhněte po vašem světlém korektoru a upravte místa, kde jste tužkou přesáhli nebo se vám zdají být nerovná.

Trik, aby vám Ombre rty i jakákoli jiná rtěnka vydržela déle. Na rty přitiskněte jednu vrstvu kapesníku, na štětec naneste pudr a přes kapesník naneste štětcem pudr na rty. Malé částice pudru se dostanou přes kapesník a zafixují rtěnku na delší dobu.

3b690e45ee43ac5643968f783cc9a88e

Zde se můžete podívat na video návod:

Zdroj