• Lifestyle  • Kultovní Colette

Kultovní Colette

Colette je pro každého návštěvníka Paříže, co se zajímá alespoň trochu o kultovní věci, oblečení, doplňky či techniku, prostě nutnost prozkoumat. Najdete ho kousek od muzea Louvre, konkrétně na 213 Rue Saint-Honoré, 75001 Paříž. Otevřen byl roku 1997 a i když není se svými třemi patry velký svou rozlohou (cca. 700m2), strávíte v něm alespoň hodinu. Ať už kvůli tomu, že je v něm stále plno, nebo protože si budete jednoduše chtít 80% věcí osahat. ColetteNajdete zde téměř vše, na co si fashion geek vzpomene. Oblečení každé kategorie, od čepic přes topy, trika, šaty, kalhoty, sukně, bundy a k tomu příslušné doplňky jako kabelky, hodinky, batohy, šperky až po boty. Značky jako Alexander Wang, Comme des Garçons, Fendi, Moschino, Valentino..jen vyjmenovat je tady by vystačilo na jednu stránku. A to se bavíme o oblečení a doplňcích. Techničtí geekové se mohou vyřádit u vitrín s Leicou, Bowers and Wilkins, Liquid Image nebo RHA a mnoho dalšími. Najdou tady od obalů na telefony a tablety, přes sluchátka, reprobedny, fotoaparáty, polaroidy, chytré hodinky, USB klíčenky ve všech možných provedeních až po mobilní telefony nebo doplňky do auta. Colette se specializuje také na limitované edice všeho možného, často je exkluzivním partnerem mnohým značkám a realizuje tzv. pre-release prodeje, kdy v něm můžete sehnat zboží, které půjde na trh k bežným ochodníkům později.

Mimo jiného se Colette ale proslavil také svým “water barem”, který nabízí balenou vodu od více než 100 výrobců.ColetteColette

Colette má také malou galerii, kde pořádá vernisáže různých umělců..v jeho prostorách už prezentovali Bruce Weber, Stash, Karl Lagerfeld, Tom Sachs, Terry Richardson a mnoho dalších.
Colette je otevřený všemu novému, ročně do svého portfolia přidává nové a nadějné návrháře a značky, ve kterých vidí jedinečnost a budoucnost.
Akční, určující směr, vlivný a zároveň vášnivý, vizionářský a spontánní, to jsou slova, kterými se sám Colette popisuje a která hovoří za vše.
Perlička na závěr, Colette má obrovský eshop, z kterého si můžete objednat z jakéhokoliv koutu světa. Stačí jen navštívít www.colette.fr

Colette Colette Colette Colette Colette Colette

Zdroj: Colette.fr