• Styling  • Jak se obléct na dostihy

Jak se obléct na dostihy

Stejně jako minulá léta, tak i letošní dostihy se konají v jarním a letním období v Praze na závodišti Velká Chuchle, podzimní pak v Pardubicích. Tato dvě místa jsou nejžádanější a zároveň nejpopulárnější. Víte, jak se na takové akce správně pohybovat? Díky návodu, jak se obléknout, se budete cítit jako ryba ve vodě.

Česká dostihová tradice se ubírá uvolněnějším směrem a v cylindru či velké róbě byste se na většině tuzemských dostihových dní nejspíše zostudily. Zlaté a již vyzkoušené pravidlo praví, že je vždy třeba zohlednit, na jakou událost se chystáte a ve které části hlediště se budete zdržovat.

Na co by tedy ženy neměly zapomenout? Rozhodně se doporučuje mít zahalená ramena, sukně lehce nad kolena a materiál včetně barev mít sladěný. Co se týká saka a kalhot, pak i tato volba by měla ladit. Klobouk by měl přikrýt temeno hlavy. Nic příliš krátkého, těsného a pestrobarevného, to je asi takové jednoduší shrnutí.

Dobrou volbou jsou jednoduché šaty a výrazný klobouk, nebo naopak. Klobouky v teplém podnebí zvolte v podobě tzv. sisal, který chrání před sluncem. Naopak klobouk plstěný se hodí spíš na podzim. Pokud ovšem s klobouky nemáte tolik zkušeností, postačí vám slaměný, který si můžete ozdobit umělými nebo živými květinami. Například, klobouk vyzdobený řezanými růžemi bude nejen krásně vonět, ale navíc doplní outfit.

Splývající šaty nebo na míru šitý oblek nejvíc lichotí postavě. Přiléhavým šatům je třeba se vyhnout, pokud jedinec nedisponuje perfektní postavou. Na místě nejsou ani šaty odhalující přinejmenším spodní prádlo. Pokud jde o šperky, pak platí pravidlo, že méně je více. Umírněnost lze nahradit zdobnější kabelkou, která by měla být v podobě psaníčka nebo malé kabelky do ruky.

Co se obuvi týče, pak můžete obout střevíčky na podpatku i lodičky s plnou špičkou. Povolené jsou i baleríny, ale jen na přezutí pro chvíli odpočinku.

Čerpat inspiraci ohledně oblečení na dostihy můžete i z outfitů sester Middletonových, které se v módě vyznají jako málokdo. Pokud byl ale někdo za nás skutečná jednička na takovéto události (i když jen ve filmu), pak to byla úžasná Julia Roberts v neméně slavné romantické komedii Pretty Woman.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9