• Beauty  • Domácí bělení zubů černým uhlím

Domácí bělení zubů černým uhlím

Káva, černý čaj, červené víno, čokoláda a obecně všechno sladké, to jsou potraviny, které jsou jednou z největších příčin zažloutlých zubů. Ačkoliv je to z velké části způsobeno geneticky, velkou roli zde hraje i životospráva a konzumace určitých potravin.

Pro bělení zubů existuje více možností. Samozřejmostí dnes je se objednat na dentální hygienu, kde se o zuby postarají. To ovšem doprovází často i komplikace, jako třeba poškození zubní skloviny a většinou to také stojí nemalé peníze. Druhou možností je vybělit si zuby, alespoň z části, domácí a šetrnější metodou.

Jednou z osvědčených metod je bělení zubů černým uhlím. Ačkoliv se vám to může zdát zvláštní, tato metoda je opravdu šetrná, zuby nijak nezatěžuje a černý pigment uhlí paradoxně dokáže u zubů redukovat zažloutnutí.

Co budete potřebovat:

kartáček na zuby

staré tričko/tričko, které se může ušpinit/ručník

černé uhlí (to, které se používá na zažívací potíže) – uhlí musí být “aktivní” (naleznete na krabičce)

Oblékněte si na sebe staré tričko nebo takové, které si můžete ušpinit. Nejprve si vyčistěte zuby normální pastou, poté několik tabletek černého uhlí rozdrťte na prach a smíchejte s trochou vody. Vody nesmí být příliš, aby směs nebyla moc řídká, ale aby se dobře aplikovala na kartáček, jako zubní pasta. Zhruba 5 minut si čistěte zuby touto “pastou” a po použití si ústa pořádně vypláchněte vodou. Nakonec si vyčistěte zuby ještě jednou, a to opět klasickou zubní pastou.

Celý postup můžete ještě jednou zopakovat večer, aby byl účinek silnější. Snažte se alespoň ten den vyhýbat všem potravinám zabarvujícím zuby a především kouření!

Přejeme vám mnoho usměvavých dnů!

Zdroje: 1, 2, 3