• Styling  • Jak se správně a stylově obléknout na hory? Poradíme vám!

Jak se správně a stylově obléknout na hory? Poradíme vám!

Chystáte se letos na hory a potřebujete poradit, jak se správně a slušivě obléknout? Pak využijte naše rady, jak se co jen nejlépe obléknout do zimy. Vždy je totiž třeba především dbát na dostatečné pohodlí a teplo.

Na co se zaměřit při výběru správného oblečení na hory?

Důležité je vrstvení!

Jak by měly vrstvy vypadat? Do spodu zvolte lehké prádlo z materiálu, které odvádí pot.  Zajistí vám stálý pocit sucha a tepla. Klasická bavlna je sice za sucha příjemná, ale když se nacucá potem, pak už to taková paráda není.

Jako další vrstvu můžete zvolit lehké tričko, košili, rolák, mikinu – jednoduše vše, co budete chtít ukázat, když vyleze sluníčko.

Jako třetí vrstva bohatě poslouží oblíbený fleece, který má ty výhody, že moc neváží, výborně izoluje teplo a když ho namočíte, rychle uschne. Ale pozor, propouští vzduch, takže je ideální pro chladnější počasí bez větru.

V případě, když to profukuje, navlékneme klasickou větrovku – šusťák a k tomu šusťákové kalhoty. Jsou laciné, skladné a lehce je zabalíme. Všechny tyto vrstvy nás zahřejí, ale neochrání před deštěm.

Pátá vrstva tedy musí být nepromokavá. Zároveň je však důležité, aby byla i dobře prodyšná. Což je docela problém. Kvalitní nepromokavé a přitom prodyšné oblečení je velmi drahé. Pokud však jezdíte na hory často, vyplatí se investovat. Při extrémních mrazech nastupují teplé bundy plněné peřím či umělými vlákny a k tomu odpovídající kalhoty.

Nepodceňujte kalhoty

Kvalitní nepromokavá bunda vám není moc platná, když nebudete mít také nepromokavé kalhoty a kvalitní obuv. Přes boty si můžete pořídit i nepromokavé návleky. Kalhoty musí být pohodlné, nebránící ve snadné chůzi. Zip nejlépe po celé délce nohavic. Spodní okraj kalhot by měl překrývat horní okraj bot. Od věci nejsou ani vystužená kolena.

A kde nakupovat?

Vybrali jsme pár nejlépe dostupných českých a slovenských značek, které mají zároveň i velmi kvalitní oblečení.

Moira

Firma Moira má vlastní design úpletů a designerský atelier, kde je vytvářen základ budoucí produkce. Tady vznikají konstrukce nových pletenin, střihy nových fazon, barevnost příštích výrobků, ale i střihové skladby pro sériovou výrobu. Toto vývojové a designérské středisko okamžitě aplikuje poznatky a trendy do konstrukcí nových pletenin a střihových řešení budoucích výrobků. Moira věnuje velkou pozornost laboratorním zkouškám svých produktů a stejně tak testům, které pro Moiru provádějí výzkumná pracoviště, nejlepší sportovci a cestovatelé

SKI-MAX

SKI-MAX, to je značka jedné z největších a nejdéle podnikajících rodinných firem v lyžařském průmyslu v České republice a na Slovensku. Klientům nabízí širokou nabídku služeb a velký výběr rozmanitého sortimentu lyžařského vybavení prostřednictvím kamenné prodejny SKI-MAX STORE, nebo prostřednictvím velkého e-shopu, VIP test centra a jedinečné půjčovny.

HUDY

Nalaďte se na tu správnou freeridovou notu a vybavte se tím nejlepším sportovním oblečením. Lyžařské oblečení Millet jako jsou zimní bundy s nastavitelnou kapucí, lyžařské kalhoty, které sepnete s bundou, lyžařské rukavice, zimní čepice a stylová trika. Freeride batoh vám při psaní té vaší sněhové lajny také nesmí chybět! To vše a mnohem více nabízí značka HUDY!

ATEX

Oblečení je testováno špičkovými evropskými sportovci, včetně mistrů světa a olympijských vítězů, a to již více než dvacet let. Veškeré oblečení je šito výhradně v dílnách v České republice. Vzhledem ke kvalitě oblečení si můžeme dovolit garantovat nadstandardní tříletou záruku a používají kvalitní materiály od renomovaných evropských firem.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9