• Lifestyle  • Jak vybírat oblečení pro nejmenší?

Jak vybírat oblečení pro nejmenší?

Milujete módu a konečně jste se dočkali, že můžete nakupovat pro své čerstvě narozené miminko? Není ovšem móda jako móda. Ačkoli i my se rádi oblékáme do kvalitních materiálů, někdy zvítězí spíše design a přírodní materiály jdou stranou. V souvislosti s malým miminkem jsou však materiály alfou a omegou výběru jeho šatníku.

 Jak to je s velikostmi?

První otázkou každé novopečené maminky zpravidla bývá, jaké velikosti do první výbavičky pořídit? Nejlepší odpověď zjistíte, až se vám děťátko narodí, ale ideální je být připravený na všechno. Proto by ve vaší výbavičce mělo být pár newborn velikostí, které zpravidla odpovídají velikosti 50. Více kousků ale mějte spíše ve velikosti 56 a poté mějte připravenou 62. Možná vám to přijde předčasné, ale uvidíte, že než se nadějete, novorozenecké kousky budete vyřazovat.

dfe8bb0b1cd81e8b09bc19aa8a76660cPraktická versus designová stránka

Čekáte holčičku a už vybíráte jedny šatičky, druhé šatičky,… Zpomalte. Šatičky samozřejmě určitě obléknete, nikoli je vynosíte. Na newborn focení je rozhodně dobré mít připravené krásné kousky, ve kterých bude vaše princezna či princátko nezapomenutelné, ale co se týče praktičnosti, věřte, že na procházku po parku to nebude to pravé ořechové.

Dokonale oblečená miminka od hlavy až k patě, která na vás vyskakují na instagramových účtech, jsou zkrátka krásnou momentkou, která vyžaduje hodně trpělivosti. Nenalhávejte si, že právě vaše miminko bude milovat oblékání a svlékání. Možná v prvních týdnech příliš protestovat nebude, ale dříve nebo později to přijde.

bb1b63c79150c5e7bf32c8af4b6b19dbPrvní šatník

Co se týče ideálních kousků, základem šatníku by měla být bodyčka s dlouhým rukávem, overálky na spaní, dupačky a polodupačky. Samozřejmě dle ročního období zvolte i vhodnou čepičku a rukavičky, která je ochrání nejen před zimou, ale i před jejich drobnými nehtíky. Pokud se vám děťátko narodí v zimě, pořiďte si raději praktický teplý fusak. Ušetříte si oblékání hned několika vrstev, a přesto miminko bude krásně v teple.

Pokud jde o materiál, u miminek jej rozhodně nepodceňujte. Pro jejich maximální komfort a minimalizování rizika vzniku alergií, vybírejte pouze 100 % bavlnu.


Zdroj: 1, 2, 3