• Fashion News  • Mondaily: Louis Vuitton rozšiřuje kolekci Baby

Mondaily: Louis Vuitton rozšiřuje kolekci Baby

Ikonický módní dům oslavuje dětství a odhaluje novou kapsulovou linii rozšiřující první dětskou kolekci Baby. Kolekce SIGNUM od Swarovski a Rosenthal se rozrůstá o nové kousky. Designblok ocenil talentované evropské tvůrce v rámci devátého ročníku soutěže Designblok Diploma Selection.

Louis Vuitton rozšiřuje kolekci Baby

Ikonický módní dům oslavuje dětství a odhaluje novou kapsulovou linii rozšiřující první dětskou kolekci Baby. Je jako stvořená pro chladnější období roku. Těšit se můžeme na hřejivé a měkoučké modely pro miminka, vyrobené z příjemných materiálů s jemným zdobením. Neodolatelné kousky dýchají nadčasovou elegancí a zdobí je oblíbený motiv Meli-Melo.

Kolekce SIGNUM od Swarovski a Rosenthal se rozrůstá o nové kousky

V loňském roce značka Swarovski na milánském Salone del Mobile představila kouzelnou kolekci Signum, která vznikla ve spolupráci s renomovanou porcelánkou Rosenthal. 

Kolekce, kterou navrhla kreativní ředitelka Swarovski, Giovanna Engelbertová, byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky na porcelán značky Rosenthal. Každý jeden kousek je do detailu propracovaný tak, aby prostřednictvím savoir-faire těchto dvou inovativních značek podtrhl radostné chvíle. 

V roce 2022 byly v rámci kolekce Signum uvedeny čajové sety, sady na espresso a kompletní jídelní servisy. Letos se kolekce rozrůstá o čtyři mini vázičky (8 cm) v ikonických barvách Swarovski – modré, zelené, žluté a růžové. Šálky na espresso a čaj, malé a dezertní talířky se navíc nově prodávají samostatně, a tak je můžete podle svého vlastního vkusu navzájem kombinovat. 

Nové kousky z kolekce Swarovski x Rosenthal Signum jsou v prodeji na Swarovski.com a ve vybraných prodejnách

Designblok vyhlásil vítěze mezinárodní soutěže Designblok Diploma Selection

Designblok ocenil talentované evropské tvůrce v rámci devátého ročníku soutěže Designblok Diploma Selection. Kategorii produktový design opanovali absolventi z německých univerzit, kteří obsadili všechny tři přední příčky. Vítězkou se stala nizozemská absolventka berlínské Universität der Künste Esmée Willemsen s kolekcí rozměrných objektů The Agency of Unseen Sights ozvláštňující jinak opomíjená místa v krajině. Nejzdařilejší módní prací zvolila mezinárodní porota složená ze zahraničních kurátorů, galeristů a publicistů kolekci Cut Up Marii Czarnecke z Akademie výtvarného umění ve Varšavě. Do letošního ročníku se přihlásilo 164 diplomantů z 52 prestižních evropských univerzit ze 7 zemí včetně zástupců z Česka a Slovenska, do finále se probojovalo třicet nejlepších. Vyhlášení vítězů proběhlo v sobotu 7. října 2023 v prostoru Designerie v Malé dvoraně Veletržního paláce Národní galerie Praha následováno módní přehlídkou norské designérky a vítězky soutěže Designblok Diploma Selection 2018 Ramony Salo.

Foto: archiv značek