• Lifestyle  • Jak vybrat pro psa bezpečné žvýkací pamlsky?

Jak vybrat pro psa bezpečné žvýkací pamlsky?

Žvýkání je pro psy přirozenou činností. Ta nejenže poskytuje formu zábavy, ale také přináší řadu zdravotních výhod. Správně vybrané žvýkací pamlsky mohou poskytnout psům nejen trochu té radosti, ale také podpořit jejich dentální hygienu a udržet zuby a dásně zdravé. Ovšem rozhodně by měly být bezpečné. A jak vybrat ty ideální, si řekneme v tomto článku.

Velikost a typ

Naprosto klíčové faktory, co se bezpečnosti týče. Pro malá plemena vybírejte pamlsky menší, aby se jim dobře žvýkaly. U větších plemen si ovšem dejte pozor na to, aby byly pamlsky dostatečně velké. Obzvláště u psů, kteří hltají a potrava u nich mizí před očima, by mohlo hrozit, že pamlsek vdechnou. A je zaděláno na problém.

Materiál

Vyhněte se takovým, které na sobě mají tvrdé nebo dokonce ostré části. Pes by se o ně mohl nejen pořezat, ale také by mohlo dojít k poškození zubů nebo dásní. Volte materiály, které jsou bezpečné a snadno stravitelné, jako je kvalitní pryž nebo přírodní kůže.

Healthy, homemade dog biscuits spilling from a glass canister on a wooden table.

Hledejte pamlsky s výhodami

Ty úplně nejlepší pamlsky pro psy, kromě toho, že psa zabaví a nasytí, nabídnou i přidanou hodnotu. Nejčastěji se jedná o dentální výhody. Hledejte tedy ty, které pomáhají odstraňovat zubní plak a usnadňují čištění zubů. Tento druh pamlsků je pro vašeho mazlíčka obzvláště prospěšný.

Přírodní neznamená hned bezpečné

Pamlsky vyrobené z přírodních surovin, jako je například kost z kůže nebo sušené maso, mohou být také rizikové. Při volbě přírodních pamlsků si dejte pozor na správnou velikost a bezpečnost stejně jako u jiných. 

Vyhněte se zbytečné chemii

Vyvarujte se pamlskům, které obsahují zbytečně velké množství látek, jako jsou barviva, konzervační látky nebo příchutě, které by mohly způsobit alergickou reakci. Existuje mnoho alternativ, které se bez nich obejdou a jsou mnohem prospěšnější.

Zdroj foto: RoJo Images / Adobestock.com – Christian Domingues / Pexels.com
DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace panakei.cz.