• Beauty  • Jak zvlnit vlasy pomocí žehličky

Jak zvlnit vlasy pomocí žehličky

Vlasy se dají pomocí žehličky snadno narovnat. Jak vlasy pomocí té stejné žehličky jednoduše natočit do přirozených vln?

Vaše žehlička by měla mít spíše užší čelisti a zaoblené okraje. Pokud se při protáčení žehličky obáváte popálení na rukou, pořiďte si teplu odolnou ochrannou rukavici. Tu navlékněte na ruku, ve které nedržíte žehličku.

Vlasy rozdělte na pravou a levou polovinu a přehoďte si je na oblast hrudníku. Nyní můžete s přehledem natáčet jednotlivé prameny. Pokud chcete přirozenější vlny, berte silnější prameny. Jestliže toužíte po více kudrnatých vlasech, volte tenčí pramínky.

Každý pramen secvakněte zhruba 5 cm od hlavy, žehličkou otočte a pramen protáhněte do konce. Žehlička by měla zůstat lehce pootevřená tak, aby v ní prameny lehce klouzaly. Pro přirozenější výsledek nenatáčejte všechny prameny stejným směrem a boční části vlasů vytáčejte směrem dozadu. Lokny budou hezky rámovat obličej.

Do čerstvě natočených pramenů nesahejte, počkejte, až vychladnou. Nakonec můžete nanést trochu vlasového oleje nebo stylingového přípravku. Pomocí prstů vlasy načechrejte, upravte do požadovaného účesu a přelakujte.

https://www.youtube.com/watch?v=ZGMRqTuMhl8

Zdroj: 1, 2