• Beauty  • Salt spray – jak na plážové vlasy

Salt spray – jak na plážové vlasy

Pokud se nemůžete na dovolené nabažit svých krásných vlasů a milujete večer při západu slunce pohazovat svou zvlněnou hřívou, potom salt spray je pro vás ideální pomocník tohoto léta.

Sprej dodává vlasům objem, texturu a jemně je zvlní. Dávejte si ale pozor na množství produktu který použijete, protože vlasy můžou po použití více produktu působit slepeně, upatlaně a objem by spíš spadl.salt spray titul

Jinak aplikace je absolutně jednoduchá, stačí si vlasy umýt šamponem, můžete použít kondicionér, ale vlasy budou mít větší tendenci se natahovat, takže pokud máte přirozeně hodně rovné vlasy tak bych kondicionér vynechala. Tak a teď máte více možností. Salt spray můžete na vlasy nastříkat hned, nebo počkat až budou tak z 80% suché a stříkat až potom. Po nastříkání vlasy promačkávejte směrem nahoru. Pokud chcete celý proces zrychlit, můžete použít fén, nebo na fén nasadit difuzér. Při foukání vlasy pořát promačkávejte. Používejte pouze prsty, nikdy kartáče na vlasy!

salt2

Vlnám můžete pomoci i kulmou. To pokud máte vlasy spíše jako hřebíky, tak salt spray nemusí vlasy zvlnit až tak jak by jste si přáli. Ale díky tomu, že je lehce tužící, vám vlny po použití kulmy vydrží déle. Nemusíte kulmovat celou hlavu, stačí vzít pár pramínků, které nakulmujete.

Pokud máte rádi opravdu nedbalý vzhled, tak si salt spray do vlasů nastříkejte před spaním a klidně jděte s vlhkými vlasy spát. Můžete je klidně sepnout do drdolu, nebo nechat volně. Ráno vám zabere úprava účesu minimum času.

Jak si salt spray vytvořit doma? Jednoduše! Smíchejte půl litru vody, lžičku soli, lžičku gelu na vlasy a lžičku oleje který rádi používáte. Může to být kokosový, olivový, makadamiový, nebo jakýkoli jiný. A je hotovo!

Z poliček parfumerií vyzkoušejte třeba značky Lee Stafford, TONI&GUY…

lee staffordToni_Guy-

Zdroje: 1, 2, , 4, 5