• Beauty  • Jaké typy účesů se letos nosí?

Jaké typy účesů se letos nosí?

Buďme upřímní, rok 2020 světu nepřinesl téměř nic dobrého, a to ani v oblasti vlasové péče a celého průmyslového odvětví s tím spojeného. Kadeřnické salóny byly zavřené a vlasy nám přerůstaly přes hlavu, stejně tak rychle, jako naše nervy. Za zdmi našich domovů jsme se tedy chopili nůžek a vsadili na domácí experimentování, které ne vždy dopadlo tak, jak jsme si představovali. To vše se neblaze podepsalo na našich vlasech. Ale nezoufejte, časy se mění a společně s nimi i účesy letošního roku, se kterými rozhodně nešlápnete vedle! Pro který se rozhodnete?

COMEBACK

Upravené vlasy a jejich celkový vizuál, nám dennodenně pomáhá k posílení našeho sebevědomí. Zároveň díky němu vyjadřujeme svou osobnost, ozvláštňujeme fádní outfit a posouváme náš finální look na jiný level. Proto není divu, že jsou právě vlasy nazývány korunou krásy. V dnešním článku zabrousíme zpět do osmdesátých let, do doby, kdy vládly nespoutané kudrliny, dlouhé lokny a Hříšný tanec! Naleznete mezi nimi i moderní mullet, dokonalý objem, vysoké copy, ale také ofiny, které již ohlásily svůj comeback.

OBJEMNÉ KUDRLINY

Nevíte jaký máte zvolit účes na společenskou události či každodenní nošení? Inspirujte se střihy z minulých dekád. Správnou volbou je účes s co možná největším objemem. Pokud nejsou vaše vlasy přirozeně kudrnaté, použijte kulmu, která vám snadno a efektivně vytvoří honosné lokny, či ležérní vlny. Nemusíte mít strach, že váš účes bude vypadat ve stylu á la pudl, letošním rokem totiž vládne přirozenost.

SHAGGY MULLET

Sestříhané vrstvy okolo obličeje, jsou opět in! Nahoře krátké, vzadu dlouhé. I takto bychom mohli definovat retro účes z minulého století, který se díky koronaviru vrátil zpět na scénu! Tento retro styl v sobě ukrývá hned několik prvků rebelie a klasického kancelářského stylu. Vidět jsme jej mohli také ve světě country hudby. Mullet vyzkoušely především hvězdy jako jsou Miley Cyrus, Rihanna nebo Billie Eilish. Tak do toho pojďte s nimi!

OFINA PRO KAŽDOU

Ofina specifického tvaru a délky se stává dalším letošním hitem. Na první pohled se může zdát, že se jedná pouze o malou změnu, ve skutečnosti tomu tak není. Je velmi snadné tento účes pokazit, ale pokud své vlasy vložíte do rukou profesionálů, bude to mít pozitivní dopad na váš celkový vzhled. Nejspíš si říkáte: ,,Ofina není nic pro mě, ta mi slušet nemůže!“ Pletete se. Tento ikonický typ ofiny totiž lemuje váš obličej po obou stranách. Pěšinka je rozpůlená uprostřed a vlasy jsou sestříhané od nejkratší délky, po tu nejdelší. Nejen, že vypadá dokonale, tato ofina vás dokonce omladí, a to hned o několik let! Nevěříte? Přesvědčte se samy.

PONYTAIL

Posledním typem účesu, se kterým se můžete setkat je vysoký cop, umístěný na nejvyšším bodu hlavy, jenž je známý svou všestranností, elegantností a rychlostí. Tento hravý účes se stal oblíbený primárně pro kadeřníky celebrit (Ariana Grande). Výhodou tohoto copu je jeho univerzálnost, což znamená, že je vhodný pro jakoukoli texturu vlasů. Stačí jen sáhnout po fixačním gelu na vlasy, hřebenu, kvalitní gumičce, a nezbývá nic jiného než vyrazit do ruchu velkoměsta!

Tak který z účesů je vaším favoritem?

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 , 11, 12