• Lifestyle  • Online kurzy a webináře, které vám pomohou k seberozvoji

Online kurzy a webináře, které vám pomohou k seberozvoji

Neustálá zvědavost, potřeba hledat souvislosti a chuť se vzdělávat podle nás patří k nejdůležitějším pilířům úspěchu. Chcete si rozšířit obzory a rozvíjet se? A to i z pohodlí domova? Možná vám přijdou vhod naše tipy na online kurzy a webináře.

Toužíte po vědění? Chcete se v nějaké dovednosti zdokonalit nebo si vyzkoušet něco dalšího a nepoznaného? Přáli byste si dostat své sociální sítě na vyšší level nebo pochopit, jak funguje TikTok? Nebo byste se konečně rádi pořádně orientovali v oblasti výživy a ujasnili si, co je pro vaše tělo dobré? Potřebujete se zlepšit v práci nebo porozumět tomu, čemu se věnuje váš kolega? Pokud máte čas, odhodlání a touhu po informacích a naopak nemáte studia plné zuby po zkouškách, vyzkoušejte některý z doporučených online kurzů.

A pro ty školou povinné, kteří by radši upřednostnili seriál nebo jinou nestudijní aktivitu, máme citát k zamyšlení:

Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání. – Mark Twain


FitNut akademie

FitNut akademie se skládá ze dvou samostatných studijních programů – Nutri akademie a Fitness akademie. Každá z nich pak obsahuje 28 videolekcí na nejrůznější témata. Naučíte se, jak funguje zdravá výživa, počítání kalorií a sestavení jídelníčku nebo jak správně a zdravě cvičit, jak na dysbalance, sestavení tréninku nebo kalorický výdej. Akademie je vhodná pro úplné začátečníky, ale i pro někoho, kdo se o výživu a fitness nějakou dobu zajímá a chce si své znalosti ještě o něco prohloubit.

Lekcemi provází zkušení lektoři, které je radost poslouchat. Tvůrci dokonce mysleli i na ty, kteří poslouchat nemohou – ke všem lekcím jsou k dispozici titulky. Po zhlédnutí lekcí začnete mnohem více kriticky přemýšlet a podnítí to ve vás zvědavost a touhu se vzdělávat dál. Všichni lektoři jsou aktivní na sociálních sítích, takže od nich můžete čerpat inspiraci a vědomosti i po skončení akademie – k té budete mít po zaplacení přístup na půl roku s tím, že bude na vás, jak rychle a v jakém pořadí lekce zkouknete. Každá akademie má svůj doporučený studijní program, ale kteroukoliv lekci můžete klidně přerušit v půlce a kdykoliv se k ní vrátit. Celé studium průměrně zabere 2–3 měsíce. Pokud si rádi zapisujete poznámky ručně, určitě využijete pracovní sešit, který si můžete stáhnout ze studentské sekce a následně si ho vytisknout a používat jako kreativní pomůcku ke studiu. Po zhlédnutí všech videí vás čeká závěrečný test, který se skládá ze 100 otázek a máte na něj dvě hodiny. Pokud závěrečný test zvládnete alespoň na 80 %, získáte certifikát o absolvování dané akademie. A pokud ne, nezoufejte – můžete test opakovat druhý den znovu.

Pokud by vás zajímalo více i duševní zdraví a osobní rozvoj, jistě vám udělá radost to, že tým akademie chystá další lekce zaměřené na psychiku, ve kterých další vybraní odborníci rozeberou témata, jako je pozitivní myšlení, mindfulness, terapie atd. V části věnující se osobnímu rozvoji se můžete těšit na lekce o produktivitě a time managementu nebo ty, díky nimž se budete lépe učit a komunikovat. Více se o nových lekcích, jejichž spuštění je naplánované na podzim, dozvíte zde.

Institut módní tvorby

Institut módní tvorby, který založila Klára Haunerová, již jedenáctým rokem nabízí jako jedinečná česká instituce komplexní vzdělání v oblasti fashion. V pandemickém období některé ze svých kurzů přenesl do online prostředí. Velký zájem je o kurz digitálního navrhování, se kterým se Institut řadí mezi první na světě, jelikož není v učebních osnovách stále tak běžný. Mimo to ve formě krátkodobého online kurzu nabízí semináře o historii a současnosti módy, sociálních sítích či třeba úvod do módního průmyslu.

Mezi úspěšné absolventy Institutu mimochodem patří i naše šéfredaktorka Evgenia.

Akademie a webináře #HolkyzMarketingu

#HolkyzMarketingu spojují seniorní i juniorní holky z Prahy i regionů, startupů i korporací, které se zajímají o marketing, reklamu a technologie. Cílem iniciativy, za kterou stojí Pavlína Louženská, je propojit ženy mezi sebou. Dát jim prostor růst. Inspirovat jedna druhou. A díky tomu si zlepšit know-how i získat odvahu. Hlásit se o práci i místo u jednacího stolu. Na konferenci i uvnitř firmy. Nejen, že můžete dennodenně hledat inspiraci a pracovní nabídky ve facebookové skupině, ale také máte možnost se účastnit různých jednorázových kurzů a webinářů zaměřených na PR, kreativní techniky, copywriting, budování osobního brandu atd. Pokud toužíte po komplexnějším a intenzivnějším vzdělání v oblasti marketingu, předběžně se můžete registrovat ke studiu jejich akademie, na jehož konci budete mimo spousty znalostí odměněny certifikátem. Více o programu se dozvíte na webu #HolkyzMarketingu.

TikTokuj

TikTok už dávno není jen místem pro tanečky a zábavná videa, ale také dobrým marketingovým nástrojem. Chtěli byste využít potenciál této sociální sítě k budování značky a kariéry, ale nevíte, jak na to? Poradí vám tým TikTokuj.cz v čele s Davidem Ducem. Absolvováním kurzu získáte ucelený přehled o tom, jak TikTok funguje a jak a jaký obsah na něm tvořit. Pokud je vám bližší spíše Instagram a stále o něm nevíte všechno potřebné, nabízejí také kurz Jak na Instagram.

Tvůrčí psaní Reného Nekudy

Příběhy jsou všude kolem nás. Chtěli byste je nejen poznávat a přijímat, ale také je umět vyprávět, respektive psát? Doporučujeme kurzy tvůrčího psaní Reného Nekudy, který je vede už více jak deset let. Určitě více prozkoumejte Reného webové stránky, kde najdete spoustu psacích tipů a triků i zdarma.

Pokud máte zájem tvořit a zároveň jste osobou soutěživou, do konce června máte možnost získat online kurz tvůrčího psaní zdarma. Více se o podmínkách dočtete zde. Přejeme spoustu inspirace a lehkou ruku.

Digitální nomádství

Chcete se přidat k bandě digitálních nomádů a pracovat odkudkoliv? V tomto webináři (respektive záznamu z přednášky) od Matouše Vinše najdete spoustu tipů, které vám usnadní práci při cestování nebo na home office, online komunikaci s týmem, přechod na volnou nohu i případnou úplnou změnu povolání. I když vznikal v roce 2017, naprostá většina principů platí i dnes.

Seduo

Seduo je česká platforma, která nabízí nespočet (kvalitních) kurzů z různých zájmových a profesních oblastí. Vybrali jste, do čeho se pustíte příště?

Coursera

Obrovská databáze online vzdělání. Od společenských věd a jazyků přes podnikání až po počítače a práci s daty. Coursera spolupracuje s nejlepšími univerzitami a organizacemi z celého světa. Najdete zde téměř vše, co byste mohli potřebovat.

Studujte s prestižními světovými univerzitami

Snili jste o studiu na univerzitách jako Harvard, Yale či Brown? Dalším místem, kde najdete spoustu online kurzů zdarma, a přitom na vysoké úrovni, je Class Central. Pokud vám angličtina nebrání, troufněte si na některý z kurzů od Ivy League.

Doufáme, že se nepřestanete vzdělávat a třeba k tomu využijete právě některý ze zmíněných kurzů. Získejte nové informace, vědomosti, rozšiřte si obzory. Kdo ví, možná objevíte něco nového, co vás bude opravdu bavit, a nakonec se tomu budete věnovat i profesně.

Zdroje: Unsplash, 1, 2, 3, 4, 5, 6