• Fashion News  • Jakých inovací a kolaborací se dočkaly historicky nejúspěšnější kolekce Nike?

Jakých inovací a kolaborací se dočkaly historicky nejúspěšnější kolekce Nike?

Nike nám přináší nové kolekce bot legendárního modelu Nike Air Force 1 pro ženy. Barevné AF1 Shadow, vodotěsné a vysoké AF1 Shell a model AF1 Reflective s 3M technologií. Pánské kolekce oslavují Michaela Jordana a komunity v nové Jordan Fearless kolekci. Byl také představen první model Jordan s technologií FlyEase a dámské High OG Fearless se zlatými pláty a model High Zoom Fearless s měnícím se povrchem.  

Air Force 1

Air Force 1 jsou velice nadčasové, tentokrát se dočkaly lehkých úprav, a to z čistě ženského úhlu pohledu. Když už si totiž myslíme, že nemůže Nike, co se týče Air Force 1, přijít s ničím novým, jsme vždy velice mile překvapeni. Nike neustále investuje do inovací, ale také vychází z historie značky. Vznikají tak zcela nové modely klasické Nike Air Force 1.

Barevný model Shadow

Inspirací pro model Shadow byla představa specifických skupin silných žen, které ve svých komunitách prosazují změnu. Nike se tak nechal inspirovat tanečními skupinami a sportovkyněmi, které barevné tenisky nosí s lehkostí jim vlastní. Mezi tyto silné ženy, které model propagují, patří Asa Mohammed, tanečnice a instruktorka z Londýna, Dulce Orihuela, boxerka a trenérka z Mexico City a Sally Nnamani, basketbalová trenérka z New Yorku.  

„Víme, že ženy jsou neuvěřitelně různorodé. Zajímá je jedinečnost a tenisky jsou pro ně nástrojem, jak vyjádřit svoji osobnost a styl svého šatníku. Zároveň také mají hluboký respekt a lásku k této ikonické botě,“ říká Georgina James, kreativní ředitelka oddělení dámské obuvi Nike

Nový design bot je zábavný, hravý a přináší nepředvídatelnou retro atmosféru. U bot jsou zesíleny klíčové detaily s vystupujícími dvojvrstvými designovými prvky. Model Shadow má lehce zvýšenou podrážku a velkou mezipodešev, která poskytuje botě moderní tvar. Mírně zvýšená mezipodešev a podešev s jádrem zajišťují maximální pohodlí. Nové dvojité vrstvení detailů a značkování propůjčuje botě hravost. Dvojité konstrukční detaily na štítku na jazyku, na špičce, patě a na podpatku jsou poznávacím znamením tohoto modelu. Stylové a naprosto pohodlné boty s vyšší podrážkou a zvýšenou patou vypadají robustně, přesto jsou velice lehké. Nike se vrací k oblíbeným 3D barevným kombinacím i dívčím barvám, růžové a ivory. Model Shadow krásně sedí právě k moderním zkráceným délkám kalhot, které doplňují vysoké ponožky a podkolenky v nejrůznějších barvách.

Nepromokavý model Shell

Barevný model Shadow doplňují ještě dva nové modely dámských Air Force 1. Prvním modelem je AF1 Shell, který vás zaujme především díky tomu, že se dá nosit i v chladném počasí. Design bot totiž vychází z designu nepromokavých vodotěsných bund s kapucí a pracuje s kabelovými detaily. Tvar boty si lze nastavit dle potřeby a unikátní DWR úprava boty pomáhá odpuzovat vlhkost a chlad. Tento všestranný model vám tak poskytne stylové obutí i v nepříznivém počasí, je tedy vhodný i do podzimních vlhkých a zimních chladných dnů.

Reflective s 3M technologií

Posledním z novinek z řad AF1 je Reflective. Tento model kombinuje kůži s texturou a technologii 3M, která je reflexní, díky čemuž jsou boty dobře viditelné i za zhoršeného počasí a špatné viditelnosti. V jednoduchosti je krása.

Air Jordan 1

Kdo by neznal dnes už legendární Nike Air Jordan 1. Design bot Air Jordan 1 vymyslel v roce 1984 Peter Moore. Jednalo se o klasické červenočerné Air Jordan 1, které barevně ladily k dresům Chicago Bulls a obouval je právě Michael Jordan, který za ně pravidelně dostával pokuty, kvůli nedostatku bílé barvy. Populární model má nejvíce barevných provedení. Značka Jordan letos oslavuje sílu a vliv Air Jordan 1 novými interpretacemi a kolaboracemi s kulturními leadery v rámci kolekce Fearless Ones. Odkazuje na komunity a kulturní leadery z celého světa.

AJ1 High FlyEase se snadným obouváním

Hlavním modelem této kolekce je AJ1 High FlyEase, bota, která symbolizuje sílu AJ1 jako motor pro příběhy těch, kteří se ničeho nebojí. Air Jordan 1 je prvním modelem, který využívá Nike FlyEase technologii, snadný nazouvací systém FlyEase na zip a pásek.

Fearless Communities v dokonalých barvách

Dámský model AJ1 High OG Fearless je doplněn rosegold pláty a vytváří tak na botě jedinečný efekt. Model High Zoom Fearless pracuje s technologií měnícího se barevného povrchu, měnící se chladné tóny modré, stříbrné a růžové vás okouzlí. Poslední model ze série Fearless Communities High OG Fearless odkazuje na kariérní dráhu Michaela Jordana a kombinuje barvy University Blue s Gym Red, původní barevná kombinace černé a zlaté je zachována v podobě okrasného okřídleného plátu po straně boty. Streatový outfit zahrnující velké mikiny, zimní bundy s kapucí a volné tepláky, k tomu všemu pak originální kotníkové tenisky, vše pro vaše maximální pohodlí a styl, který vám budou všichni závidět. A především, budete mít kotníky pěkně v teple.

Fearless Collaborator vychází z jedinečných kolaborací

Nike si zakládá na sledování módních i společenských trendů. Proto nikoho nemůže překvapit, že letos AJ1 přináší hned šest modelů z kolaborací s kulturními leadery dnešní doby. Vznikly tak naprosto unikátní kolekce vyznačující se jedinečným designem a neokoukanými detaily. AJ1 Low React Fearless Ghetto Gastro je bota vytvořena ve spolupráci s kulinářským kolektivem Ghetto Gastro. Inspirací pro tento model bylo pohodlí, jednota a ulice New Yorku, kde se kříží design, umění a sebevědomí. Mezi další zajímavé kolaborace patří například model umělce Blue the Great, designérky Melody Ehsani nebo zakladatele CLOT, Edisona Chena.

Flight Reimagined jako oslava Michaela Jordana

Flight Reimagined zahrnuje tři modely, které oslavují ikonické příběhy Michaela Jordana v novém světle a z jiného úhlu pohledu. První je podzimní barevná kombinace černé a oranžové, následuje model Retro High Bloodline, který pracuje s legendární barevnou kombinací černé a červené, a posledním modelem této řady je AJ1 „Come Fly With Me“. Ten je především poctou kampani Jordan z 90. let.

Stylové obutí je základem vaší image, boty od Nike jsou vždy dokonalé, vychází z tradičních a po generace úspěšných designů, řídí se však i novými trendy. Důležitou roli zde hraje důraz na jinakost, ta se promítá i do funkčnosti boty. S botami z nových kolekcí vnesete do vašeho šatníku pohodlí, styl a hravost. Kterým botám dáte přednost, zvolíte Air Force 1 či Air Jordan 1?

Zdroj: Archiv značky NIKE