• Styling  • Jarní inspirace v podání Boho Chic stylu

Jarní inspirace v podání Boho Chic stylu

Bohémský styl oblékání je jedním z nejzajímavějších a nejstylovějších módních stylů současnosti, který vyžaduje velký smysl pro módu. Ukážeme vám, jak boho styl nosit a s čím ho kombinovat.

Boho styl je pro toho, kdo má schopnost ocenit hlubokou romantiku, nezná hranice, rád si hraje se vzory na oblečení nebo chce jen poukázat na svojí něžnou stránku osobnosti. Nese v sobě prvky hippie, gypsy, dále můžete styl doplnit o vintage, folk a punk styl. Zároveň je spojen s bohémskou kočovnou kulturou již od poloviny roku 1950.

Největší módní místem pro boho je Londýn, kde si tento styl oblíbila herečka Sienna Miller, Marie-Kate Olsen nebo třeba topmodelka Kate Moss.

Naučte se, jak správně kombinovat oblečení tak, abyste dosáhla bohémského nádechu. Bohužel tento styl ne každému padne, proto si ho musíte poupravit podle sebe.

Jaké zvolit oblečení

Mezi základní prvky patří vzdušné dlouhé sukně, výrazné pásky, dlouhé pletené svetry, chlupaté vesty, vyšívané a krajkové halenky, krátké kožené bundičky, slim nebo jeany do zvonu, košile, potisky a třásně. Abyste se oblékla s mírou, nezapomeňte na další klíčové elementy jako jsou: květované rozevláté šaty a jednoduchá volná trička.

Collage_Fotor boho style

Je libo kabelka do ruky či přes rameno?

Přes den se nosí většinou velké a prostorné kabely nebo vaky pře rameno a večer se můžete blýsknout pěkným retro psaníčkem. Kabelky jsou charakteristické s třásněmi, kvalitním koženým zpracováním a zajímavými retro vzory, doplněné o korálky či penízky.

Collage_Fotor boho taška

Obuv s třásněmi, šněrováním a dalšími ozdobami

Nesmíme zapomenout na pohodlnou obuv, která podtrhne váš outfit. Vyberte si například hnědé nebo černé „gladiátorky“, sandály, koženou obuv ve stylu kovboj nebo vysoké boty na platformě.

Collage_Fotor boho shoes

Šperky, tetování, klobouky a ozdoby do vlasů

Nezapomeňte na doplňky, které tvoří nedílnou součást každého módního stylu. V tomto případě vsaďte na dlouhé náhrdelníky, velké barevné klobouky, výrazné široké náramky, ozdobné barevné tetování a čelenky do vlasů s květy. Šperky vybírejte hlavně ty z kovového materiálu. V letních měsících samozřejmě nasaďte sluneční brýle s kulatými obroučky nebo tzv. pilotky.

Collage_Fotor boho šperky

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16