• Styling  • Trenčkot

Trenčkot

Stylový kousek, který vás nikdy nezradí a zabydlí se ve vašem šatníku na hodně dlouho. I tak by se dal přiblížit trenčkot nebo chcete-li česky – baloňák.

Krok do historie…  Trenčkot, je druh nepromokavého pláště vyráběného z odolné tkaniny a to konkrétně z bavlny, gabardénu, vlny nebo kůže. Odolnost proti vodě je způsobená díky impregnaci tkaniny a jejím následným zapletením do látky. Nepromokavost už nyní není hlavním ukazatelem, tím je teď hlavně kvalita a nadčasovost.

Kdo jej proslavil? Dvě módní značky – Aquascutum a Burberry.

Tr21

Trenčkot není jen kamarád do deště, tento lehký kabát unosíte po celé jaro a na podzim se k němu  vrátíte. Stačí jen vybrat si, ten pravý!

Co je při výběru nejdůležitější? Střih trenčkotu, ten si vybírejte úměrně svojí postavě. Délka ke kolenům spolehlivě schová větší pozadí. Pokud chcete nechat vyniknout pas, volte jednoznačně kousky s páskem, které ho krásně zvýrazní a opticky zeštíhlí siluetu. Výhodou trenčkotu je, že vypadá skvěle i volně rozepnutý nebo ležérně přehozený přes ramena. Pokud chcete být šik, stejně jako Pařížanky, važte pásek na uzel a ohrňte rukávy.

Tr31

Klasický  trenčkot je obvykle béžový, ale v současné době už se nemusíte upínat jen na tuto barvu, upřednostňujete-li spíše barvy jiné. V obchodech naleznete širokou škálu odstínů, ze kterých můžete vybírat. Černý trenčkot vás určitě nezklame, ale tuto sezónu vybírejte barvy. Zkuste místo něj například  modrý, červený, khaki nebo šedý.  Jestli se chcete trochu odvázat, zkuste pastelové barvy, kostku nebo proužek.

Trenc

Kromě barvy řádně zvažte i střih a detaily. Ke kolenům nebo kratší? Dvouřadý nebo jednořadý? Důležité jsou i detaily jako knoflíky, spony, pásky, klopy nebo prošívání – dokážou totiž kabátu dodat jeho charakteristický vzhled.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12,

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...