• ppl talk  • JARO SMEJKAL: SNAŽÍM SE ŽÍT SVŮJ SEN

JARO SMEJKAL: SNAŽÍM SE ŽÍT SVŮJ SEN

Jaro v červnu všechny překvapil, když v soutěži Superstar představil svůj první singl Nevermind. Přes prázdniny tvrdě pracoval, koncertuje a skládá. Co teď děláš?

“Snažím se žít svůj sen. Momentálně hodně koncertuji, řeším poslední úpravy před tím, než se s mým týmem pustíme do natáčení videoklipu k Nevermind, s fotografem připravujeme další téma a realizaci nového promo focení, skládám nový text, zkrátka dělám vše, co je v mých silách, abych se udržel v československém hudebním byznysu.”

Jsi první ze soutěžících v historii Superstar, jehož vlastní singl byl představen ještě v soutěži. Nebyl si přece jen nervózní?“Jaro Smejkal

“Byl jsem neskutečně nervózní. Když vystupujete jako soutěžící, snažíte se zazářit, abyste postoupili do dalšího kola. Jako host grandfinále a nově objevený interpret jsem si ovšem uvědomoval, že mé vystoupení může znamenat vstupenku do hudebního světa, ale zároveň jednosměrný lístek domů. Naštěstí mě nezklamaly hlasivky ani neskolila tréma, takže jsem se mohl naplno začít věnovat tomu, co miluji.”

V průběhu soutěže jsme se mohli pravidelně v bulváru dočíst ohledně Ewy Farné a Štefana Pčelára a Ewy a Tebe.
Prozradíš nám, jaký jste měli skutečně vztah? Jaké to bylo v zákulisí? Prý spolu nyní bydlíte?

 “S Ewou jsme přátelé. Už v soutěži působila velmi přátelsky, v zákulisí jsme neustále dělali nějaké vylomeniny, moderovali backstage výstupy pro Markízu, tančili, zpívali, prostě srandu. Po soutěži jsem s ní zůstal v kontaktu. Jednou jsme chatovali, ona mi napsala, že přemýšlí o bytu v Praze a já zrovna hledal spolubydlící, takže den na to přijela okouknout byt, ve kterém už zůstala.”

Stýkáš se s některými kolegy?

“S Verčou jsem měl několik společných akcí, s Natálkou a Karolem jsme nedávno fotili charitativní projekt. Bohužel s ostatními kolegy jsem se po soutěži viděl pouze jednou či dvakrát na společných koncertech.”

V Superstar jste měli obrovské množství různých outfitů. Jak probíhal výběr jednotlivých z nich před vystoupením? Mohl si mluvit do výběru stylistům?

 “O outfity se staraly dvě naše stylistky, oblečení bylo většinou laděné k vybranému songu, vše musel schválit režisér soutěže. Já osobně byl spokojený s prací stylistek, samozřejmě občas jsem přihodil vlastní nápad, který mi většinou prošel.”

Jaro Smejkal 2. Jsme módní magazín. Proto nás zajímá hlavně otázka Tvého pohledu na módu, jaký styl oblékání Ti vyhovuje? Kde nakupuješ? Máš stylistu nebo vybíráš sám?

“V módě preferuji extravaganci. Nejčastěji nosím úzké kalhoty, výrazné topy, crazy boty a hodně doplňků. Rok jsem žil v Anglii, kde jsem se nechal inspirovat místní módou a právě tam jezdím nejraději nakupovat. V Čechách s oblibou nakupuji v tetovacím salónu, sice se jedná o dražší kousky, ale neobnosí se a ušetříte za prací prášek.”

Zrovna teď jsem ve fázi vybírání motivu na tetování a protože ty si přes něj odborník, zeptám se Tebe. Mnozí tvrdí, že tetování by mělo vypovídat něco osobnosti člověka a výběr toho správného jim zabere mnoho času. Jiní se prostě rozhodnou z minuty na minuty, jdou a mají pak motivy květin, postaviček z cartoonů apod. Jak to vidíš, jaké motivy tetování máš? Plánuješ ještě další?

“Motivy tetování na mém těle jsou různé. Hodně z nich vyjadřuje nějakou zkušenost z mého života, často se jedná o různé citáty, např. Be yourself, Turn your wounds into wisdom nebo Where life begins and love never ends- family. Spousta z nich ovšem nemá žádný hlubší význam a prostě se mi líbil obrázek, který posléze ozdobil tělo. Nejsem zastánce myšlenky, že každé tetování musí být promyšlené a dávat smysl, sice vám zůstane na celý život, ale proč si nedat vedle citátu s životním mottem cartoon postavičku?! Žijeme jen jednou a vážnosti je všude okolo nás až dost. Rozhodně plánuji další tetování, je to zkrátka droga.”

Nedávno vyšel Tvůj další singl, Party Love. Jde o Tvou práci, psal sis text sám? Můžeme se těšit na klip? Zajímá nás, co plánuješ do budoucna, kterým směrem se bude vyvíjet Tvá kariéra?

 “Ano, nedávno se konal křest druhého songu, Party love. Hudba opět vznikla v Bratislavě v CMH (CreativeMusicHouse), text je moje práce. Jedná se o pohodovku, vyjádření lásky k párty a užívání si života se svými přáteli plnými doušky. Moje plány do budoucna jsou jasné. Udržet se na československém hudebním bitevním poli, zažívat úspěchy spíš než pády, vytvářet hudbu, kterou budou moji fanoušci milovat a zpívat si ji se mnou na koncertech. Na videoklipech k oběma songům se již pracuje a můžu slíbit, že se fanoušci mají na co těšit.”

 “Pokusím se jít tou nezkaženou cestou,” slíbil při posledním kole v soutěži porotě. Zatím se rozhodně slibu drží. Jeho upřímnost již v první větě tohoto rozhovoru mě dojala. Držím palce, Jaro!

Podpořte Jara v soutěži “Hvězda internetu”  na: http://www.hvezdainternetu.cz/detail/2273-jaro-smejkal