• ppl talk  • “Jsem člověk, který miluje střídat svůj styl ze dne na den,” prozrazuje o sobě blogerka a zpěvačka Annet Charitonova

“Jsem člověk, který miluje střídat svůj styl ze dne na den,” prozrazuje o sobě blogerka a zpěvačka Annet Charitonova

V dětství se na okamžik toužila stát modelkou, ale jejím dlouholetým snem bylo vždy být jednoho dne zpěvačkou. A to se jí dnes splnilo! Velice ráda píše songy. V nedávné době vydala písničku s Benem Cristovao. Bloguje, natáčí na YouTube, píše a skládá hudbu, studuje a na další koníčky ji už nezbývá téměř žádný čas. Ještě stále tápete, o koho by se mohlo jednat? Řeč je o mladé, krásné a talentované Annet Charitonové z blogu AnnBloggerKid, se kterou vám dnes přinášíme rozhovor.

Annet, na to jak jste mladá, je za Vámi vidět kus práce – populární blog, zpívání, focení, natáčení,… jak se to dá všechno stíhat?

Tak musím se přiznat, že poslední dobou je to opravdu náročné. Většina mé práce se odehrává v Praze, ale já stále bydlím v Brně. Proto musím neustále jezdit sem a tam. Občas se stane, že jeden den jedu do Prahy, v noci odjedu a hned další den odpoledne zase vyjíždím. Je to spojené zejména s tím, že chci skloubit školu a zároveň se chci posouvat dále i v tom, co dělám. Poslední dobou to popravdě není úplně nejjednodušší. Na druhou stranu mám motivaci v tom, že si říkám, že dělám to, co mě baví a čemu se chci věnovat. Samozřejmě ale časově nestíhám úplně všechno, a proto musím nějaké nabídky i odmítat. Jsem ale ráda, že vůbec takové možnosti mám. Jak říkám, je to radost.

Píšete, fotíte, natáčíte – co z toho máte ale nejraději?

Nejsem úplně typ na psaní dlouhých článků. Občas dostanu velkou motivaci a ráda také něco motivačního napíšu, jinak se držím spíše mluvené formy na YouTube. Musím se ale přiznat, že úplně nejraději mám psaní songů.

Každopádně miluji focení. Jako malá jsem velice chtěla být modelkou a moje současná práce to tak trochu i vyžaduje. No a co se týče natáčení, to je taková moje droga – rutina.

2Jak Vás vlastně napadlo založit si blog?

Když jsem byla mladší, měla jsem spoustu blogů, stejně jako moje sestra, od které jsem to pochytila. Obě jsme psaly převážně blogy o celebritách. Já jsem například měla blog o Avril Lavigne, která v té době byla moje opravdu největší ikona a dá se říci, že jsem celé dětství měla postavené právě na ní. Postupně jsem se začala zajímat i o design blogu a tak přibližně od osmi let jsem jsem si začala více hrát s úpravou fotek, přidávala jsem různé koláže s fotografiemi Avril, psala jsem o tom, co kde a kdy dělala a podobně. V jedenácti letech jsem začala sledovat blogerky ze severu Evropy – z Finska, Norska, Dánska. Hrozně mě bavilo sledovat tyto osobní blogy, které mě vlastně motivovaly k tomu, že jsme postupně začaly se sestrou chodit ven fotit, psát… a tak to všechno vlastně začalo.

V nedávné době jste natočila videoklip “U Tebe bejt” s Benem Cristovao – Prozraďte nám, jak k této spolupráci vůbec došlo a jak probíhalo natáčení?

No tak průběh natáčení můžete vidět v první řadě na mém blogu. (směje se). Najdete tam téměř všechno, co se během dvou dní natáčení událo. A jak ke spolupráci vlastně došlo? Všechno začalo naším seznámením, kdy jsme se potkali u mě ve škole, kde on měl nějakou přednášku. Dali jsme se do řeči a opravdu jsme si hodně rozuměli. Ben mi vlastně řekl, že ho velice zaujalo to, jak jsem charismatická. A protože jsme se dostali i k tomu, že zpívám, poslala jsem mu nějaké nahrávky, které se mu líbily. Byla to vlastně neuvěřitelný náhoda, která ale absolutně převrátila můj život naruby a já jsem za to nesmírně vděčná.

IMG_2695Plánujete případně další spolupráci?

Určitě ano (směje se). Už to snad nemusím skrývat, ale ano, plánujeme a myslím, že se máte na co těšit! Zní to totiž super! (směje se)

Co Vás kromě módy, blogování a zpívání ještě baví a co ve volném čase děláte nejraději?

Určitě mě baví hrát na nástroje, psát songy – to je totiž to, co vlastně dělám většinu svého života. No a pak, možná to tak sice nevypadá,  ale miluji pocit, jak se cítím po cvičení. Proto si ráda zahraji třeba badminton nebo si zajdu do fitka. A protože toho volného času obecně moc nemám, trávím jej nejraději především se svou rodinou a v poslední době také velice ráda experimentuji s vařením a pečením, což mě krásně odreaguje. Jinak se snažím udělat co nejvíce práce.

IMG_1932_black copyMáte nějaký cíl, kterého byste ráda dosáhla?

Postupem času se stále ukazuje, jak se ten můj cíl posunuje. Před dvěma lety bych neřekla, že budu nyní sedět ve studiu a odpovídat na rozhovor. Již to by se dalo označit za to za můj sen… a dnes je to skutečnost. A to je naprosto neuvěřitelný! Co je ale můj současný cíl a sen zároveň? Popravdě, nedávno jsem byla na jednom koncertu a když jsem viděla zpěvačku stát na tom pódiu a kolem ní ten dav lidí, cítila jsem, že jednou bych chtěla být na jejím místě já. Takže můj sen – stát v obrovské koncertní hale na pódiu a slyšet lidi zpívat mé texty..

A teď pár otázek k módě…

Váš nejoblíbenější kousek oblečení?

Všechno, co mám, je můj oblíbený kus. Zatím nemám nic konkrétního. Je však možné, že oblíbený kousek přijde, když si například koupím něco, co si vážně přeji – například od značky Chanel. To je taková věc, kterou bych si ráda v budoucnu splnila.

Lodičky nebo tenisky?

Tenisky. Zároveň jsem však člověk, který mění svůj styl ze dne na den, takže klidně i oboje. Tenisky ale každopádně miluji!

Oblíbený doplněk?

Má Gucci kabelka a poté hodinky.

Co byste si nikdy neoblékla?

“Never say never”. Móda je tak šílená a tak rychle se mění, že si nemůžu říct, že si něco nevezmu, protože je možné, že za rok to bude takový hit, že si to obléknu například na Fashion Weeks… i když to bude naprostá šílenost. Co bych si ale opravdu neoblékla, jsou například “bitch heels” – takové ty opravdu hrozně vysoké skleněné nebo plastové podpatky. To opravdu ne. (směje se)

Máte v plánu nějaký kousek, který si chcete rozhodně teď pořídit?

Byla bych moc ráda, kdybych si mohla pořídit něco z Yeezy Season 2 nebo Yeezy Season 3. Season 2 mám opravdu velice ráda. Líbí se mi věci v nude odstínech, takže tam bych určitě něco brala. Pak samozřejmě od Chanelu – to je další přání.

Kdybyste si mohla vybrat žít kdekoliv na světě, kde by to bylo a proč?

Na tuto otázku asi nedokážu úplně odpovědět, protože jsem člověk, který dlouho nechce zůstat na jednom místě… a rozhodně ne navždy. Velmi ráda bych procestovala co nejvíce míst. Mým snem je zároveň mít takovou práci, kdy budu moct cestovat a koncertovat po celém světě. Nějakou chvíli bych chtěla pobýt v New Yorku a zažít si takový ten opravdový ruch velkoměsta. Zároveň ale například i v Kalifornii, kde je naopak klid a pohoda. Delší dobu by bylo zajímavé zůstat i na nějakém ostrově. Každopádně je toho opravdu hodně. Lákavá je i Evropa… prostě nechci zůstat na jednom místě. (směje se)

Děkujeme Vám za rozhovor a přejeme, aby se Vaše sny staly skutečností.


Snímek obrazovky 2016-03-20 v 8.28.13AnnBloggerKid by Annet Charitonova

Facebook, Twitter, Instagram

Foto: Kristen Charitonova