• Fashion News  • Kam vyrazit v Brně na nákupy slow fashion dárků na Vánoce?

Kam vyrazit v Brně na nákupy slow fashion dárků na Vánoce?

Dárky, které neskončí odložené hned po Štědrém dni v propadlišti dějin, ale vytvoří úsměv na tváři a budou obdarovaným sloužit po dlouhou dobu. To jsou kvalitní fashion a designové kousky, které mají nálepku slow. Kam v Brně vyrazit pro nadčasovou módu a jedinečný design? Čtěte dál a prohlédněte si náš výběr těch nejlepších dárků pod stromeček.   

SALONč4

Kde seženete kvalitní pánskou košili? Jednoznačně v Salonu č4 na adrese Čápkova 4. Kvalitní košile na míru potěší každého muže. Všechny košile v Salonu jsou vyráběny z certifikovaných materiálů, zvolit lze jak příjemný len, tak elastickou bavlnu, a můžete si vybrat hned z několika barev. Zaručujeme vám, že u košile to rozhodně neskončí, v nabídce jsou i vyladěné doplňky. Dámy zajisté potěší, že vedle velkých večerních a ready-to-wear kousků je v Salonu k dostání i šik basic kolekce pro každý den. Za nás vedou merino roláky, slušivé mikiny i krásné kabáty. Nevíte si s výběrem rady? Dárková poukázka vyřeší vaše dilema. V Salonu č4 se o obdarovaného postarají na profesionální úrovni.    

Foto: Patrick Neumann

LE CONCEPT

Projekt Le Concept, za kterým stojí dvě kamarádky Eva a Lucie, nyní sídlí v Brně na adrese Husova 13.  Produkty v Le Concept spojuje originalita a kvalita materiálu i zpracování. Nabízí známá i méně známá studia a designéry, přírodní kosmetiku a módní doplňky. Nás zaujala série svíček z ohýbaného parafínu od @lexpot a kabelky z recyklované kůže @soylabienhecha, luxusním dárkem jsou pak doplňky od @prochazkacarbonluggage. Pokud sháníte dárek pro kamarádku, zaručeně potěší veganský lak od @liciaflorio_official. Nakupovat můžete jak na zmíněné adrese, tak online.

KLÁRA ŽIDKOVÁ

Klára Židková využila adventní čas k dobrému skutku a nabídla za skvělé ceny několik autorských kabátů ze starší kolekce. Prodejem kabátů podpoří charitativní kampaň vytvořenou společně s brněnským spolkem Janus, z. s. Spolek se zaměřuje na klientskou práci s dospívajícími a mladými dospělými, kteří odcházejí z různých forem náhradní rodinné péče. Pro více informací sledujte FB návrhářky. Kvalitní kabát, za zlomek ceny, který vám vydrží celý život, a zároveň jeho koupí uděláte radost i někomu dalšímu, to je ten nejlepší vánoční dárek. Prohlédněte si i další krásné kousky od Kláry Židkové a domluvte si schůzku ve studiu na adrese Rybkova 23. Za nás jsou top zavinovací sukně, které jste si mohli prohlédnout již v našem dřívějším článku.

VERCHIA

Veronika Procházková se z ateliéru na Cejlu přesunula do nových krásných prostor na Náměstí Svobody 10. Kromě snových svatebních šatů vzniká v novém prostoru i slušivá basic kolekce. Úpletové šaty z bavlny v různých barevných variantách se hodí do každého ročního období. Stylové rolákové šaty a topy ušité z příjemného materiálu budete nosit každý den. Darujte pohodlné šaty partnerce nebo kamarádce, či udělejte radost sama sobě. Mrkněte na e-shop nebo si domluvte schůzku a prohlédněte si kolekci pěkně zblízka.

YO_SOY

Nic nepotěší ženu víc než originální šperk. Šperky yo_soy jsou minimalistické a vhodné jak pro každodenní nošení, tak na slavnostní událost. Autorská kolekce Aqua je inspirována vodou a jejím pohybem. Kolekce je vytvořena z akrylátového skla a nerezové oceli. Kolekce Linie, postavená na motivu linky, je vytvořená z tenkých trubiček z nerezové oceli. Šperky se vzájemně doplňují a snadno kombinují. Darovat tak můžete jak jednotlivé šperky, tak celé sety. Krásným dárkem jsou pak i jedinečné grafiky ideální do minimalistických interiérů. Objednávat můžete jak na e-shopu, tak vyzvednout v ateliéru na Jaselské ulici 17.

ALEŠBÁRY

V našem výběru nesmí chybět již tradičně značka alešbáry. Značka přináší ucelenou pret a porter zimní kolekci, kombinovatelnou s novou couture řadou alešbáry pomp. Řada alešbáry pomp obsahuje společenské modely na principu haute couture. Jedinečné modely, vhodné pro slavnostní příležitosti jako jsou právě Vánoce či Silvestr, vás okouzlí. Alešbáry jazz Up pak zahrnuje doplňky jednoduše dotvářející celý outfit. Kolekci jste mohli obdivovat na benefičním galavečeru Show and the City a na For Fashion Brno. Chcete-li darovat opravdu krásné a luxusní modely i drobné doplňky, pak adresu Pellicova 5b nesmíte při adventní procházce minout, domluvte si schůzku.

Foto: archiv značek