• Lifestyle  • KDYŽ SE MODERNA SNOUBÍ S TRADICÍ

KDYŽ SE MODERNA SNOUBÍ S TRADICÍ

Moderní přístavby ke starým domům jsou a vždy byly mým oblíbeným tématem. Pokud pomineme agresivní způsob zvětšování obytného prostoru, tolik oblíbený za minulého režimu, kdy bylo k malebným vesnickým chaloupkám přistavováno další patro či nesmyslné „přístavky,“ které rádoby pokračovaly ve stylu stavby, ale přitom jí jen hyzdily. Dle mého názoru je nejlepší přiznat, co je nové a co je staré.

Není žádný důvod snažit se sjednotit exteriér domu. Ba právě naopak. Mnohem lépe působí moderní přístavba, které kontrastuje s původním domem, ale nijak neničí jeho původní ráz. Třeba jako u tohoto nádherného anglického domu z 19. století.

Přístavba ve formě tří krychlí obložených černým dřevem poskytuje dostatek potřebného obytného prostoru a díky množství oken umožňuje přístup přirozeného denního světla do interiérů domu. V této přístavbě nalezla své místo denní zóna a s kuchyní, jídelnou a nádherným schodištěm do prvního patra. Podlahy z exotického dřeva, jednoduché tvary nábytku ve stejném dekoru a černé zábradlí schodiště vypadají skvěle a dohromady vytváří neuvěřitelně harmonický koncept.

Oproti tomu obývací pokoj se nachází v původní části domu. Na rozdíl od kuchyně s jídelnou se zde setkáme s klasickými prvky viktoriánské architektury, jako je krb se zdobenou římsou, či tolik typickým dřevěným táflováním na zdech. Jediným jednotícím prvkem v celém interiéru domu jsou podlahy, jež plynule propojují všechny interiéry a harmonicky propojují staré a nové. Za zmínku dozajista stojí koupelny. Tradiční, čistě bílé dlaždičky na stěnách, evokující epochu královny Viktore a v kombinaci s velkoformátovou břidlicovou dlažbou na podlahách vytvářejí jedinečný designový koncept, který se jen tak neokouká. To vše doplněné moderním nábytkem a stylovými designovými solitéry. Architekti studia OLA STUDIO zde zkrátka odvedli perfektní práci.

Poděkování a zdroj fotografií: OLA STUDIO