• Fashion News  • G Dragon a PeaceMinusOne

G Dragon a PeaceMinusOne

Když se řekne G Dragon, většina z vás nebude mít tušení o koho se jedná , ale rozhodně je to osoba, která si vaši pozornost zaslouží. G Dragon neboli Kwon Jiyong je korejský zpěvák, leader skupiny Big Bang, producent, umělec, ale také velká módní ikona, inovátor a v neposlední řadě i návrhář.

Jeho módní vliv už dávno přesahuje hranice Asie. G Dragon vířil vlny západní módní scény již v roce 2012, ale pomyslné uznání a titulu ikony se mu dostalo až později. Už v roce 2015 ovšem platil za uznávanou personu nejen luxusní, ale i street scény. Má za sebou spolupráci například s italským návrhářem obuvi Giuseppem Zanottim. Je si blízký s Karlem Lagerfeldem a nikdy nechybí na Chanel přehlídkách nebo akcích. Tohle všechno a jeho láska k módě bylo znamení toho, že jednoho dne se dočkáme i jeho vlastní značky. V tomhle roce se tak konečně stalo a vznikla značka PeaceMinusOne.

G Dragon a Karl Lagerfeld

Značka byla představena světu v lednu tohoto roku v Paříž v galerii Franka Albaze. A jednalo se spíše o uměleckou výstavu, než jen o ukázku oblečení

Po výstavě, následovala after party, kde se to hemžilo hvězdami. Na party se objevili věrní společníci G Dragona, modelka Soo Joo Park a návrhář značky 99percentis Bajowoo. Dále tam také byl rapper Keith Ape, modelka Bella Hadid, nebo návrhář Olivier Rousteing.

G Dragon je především znám svými extravagantnímy kreacemi. Proto značka PeaceMinusOne mnohé překvapila tím, že se vyznačuje jednoduchostí a monochromatickou paletou barev. Nutno podotknout, že to, co se tady snažím popsat jako jednoduchost, je pro někoho extravagnce. Už jen, pro mě osobně, jeden ze signifikantních kousků kolekce, klip s vyrytým názvem značky, který se nosí jako doplňek připnutý na košili, saku, nebo čepici, může být pro někoho něco nepochopitelného.

Značka kromě zmíněného klipu, představila poměrně různorodou škálu produktů. Zajímvá je takzvaná Homemade mikina, která se skládá ze dvou kusů a dá se nosit jako crop mikina nebo jako dlouhá, když pomocí klipů připnete spodní díl.

 

Některé kusy z kolekce byly poměrně rychle vyprodané, a i když i teď se stále dá ještě na internetové stránce značky něco pořídit, výběr je značně omezený.

Zdroje: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22