• Fashion News  • Kolekce Chanel Haute Couture Fall / Winter pro sezónu 2020/21

Kolekce Chanel Haute Couture Fall / Winter pro sezónu 2020/21

Nově přichystaná kolekce podzim/zima od prestižní francouzské značky Chanel pro sezónu 2020/21 se odlišuje od všech kolekcí, na jaké jsme od této značky doposud zvyklí. Chanel představuje kolekci, která bude velmi bohatá na romantické kousky a zároveň touto kolekcí vzdává poctu zesnulému návrháři Karlu Lagerfeldovi. Pojďte se s námi nechat okouzlit neotřelými střihy a odvážností barev, kterými rozhodně módní dům Chanel překvapil!

Virginie Viard je kreativní ředitelka módního domu Chanel, která má na starosti právě Haute Couture přehlídky. Ovšem myšlenka Virginie pro kolekci letošní kolekci podzim/zima byla tak trochu jiná, a tak se rozhodla odtrhnout od svých obvyklých stylů a nabrat inspiraci jinde. Po odhalení celé kolekce Virginie představila velice odlišné modely oproti uplynulé kolekci jaro/léto, kterou jsme mohli vidět již na počátku roku. Zatímco kolekce jaro/léto disponovala velice jemnými barvami, kolekce podzim/zima se naopak pyšní velice odvážnými barvami a neotřelými střihy.

O Virginii Viard je taky známo, že několik let stála po boku Karla Lagerfelda. To ona přeměňovala po dlouhé roky představy Karla Lagerfelda ve skutečnost a stala se tak jeho pravou rukou. Jejich vztah byl velice intenzivní a pojilo je pravé přátelství a vzájemný respekt. Na počest jejich přátelství se Virginie rozhodla věnovat tuto kolekci právě slavnému návrháři a vzdát mu tak počest.

Bylo představeno celkem 30 modelů, které spojují klasickou eleganci s prvky rocker-chic. Právě toto spojení vzbudilo vlnu pozitivních ohlasů, kdy kolekce je označována jako extravagantní, ale zároveň v sobě nese fantastickou fantazii. Chanel na této kolekci spolupracoval se všemi svými krejčířskými partnery, včetně Métiers d’art Lesage a s odborníky na květiny a peří z Lemarié. V důsledku pandemie musela být práce na kolekci pozastavena a byla obnovena až v polovině května, kdy dokonce ateliéry musely být přesunuty do jiných prostorů. Chanel byl zároveň nucen zavést hygienický a bezpečnostní protokol, aby se na kolekci mohlo opět začít pracovat.

„Líbí se mi pracovat jinak, jít opačným směrem, než jak jsem to dělala doposud,“ řekla Viard. „Chtěl jsem složitost, ale zároveň sofistikovanost.“

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7