• Fashion News  • Kolekce Vault by Vans x Copson k dostání v Česku

Kolekce Vault by Vans x Copson k dostání v Česku

Vans tentokrát spojil síly s londýnským týmem kreativců Copson pro navržení kolekce nazvané poeticky „What’s Your Fantasy? The Great Unknown”. Kampaňové fotografie vznikly v období pandemie, kdy výsledné fotografie vyobrazují autoportréty fotografa Romana Pizzichiniho. Kolekce je k dostání na osmi místech v Evropě mezi němi je i Česká republika.

Designy představené v této kolekci jsou rafinované, čisté a nadčasové, jak je ostatně Copsonu vlastní; použity jsou důmyslně zvolené materiály i barvy té nejvyšší kvality. Modelu Epoch se dostalo zpracování za použití italského semiše, model Slip-on přináší oblíbený vintage potisk z archivů značky Vans a model Authentic byl ozvláštněn semišovými detaily a mosaznými cvoky.

S nařízenou izolací jako normou posledních měsíců se původní kampaň musela přetavit do nové reality. Fotograf a režisér týmu Copson Romano Pizzichini se tak sám postavil před objektiv v sérii autoportrétů natočených u něj doma v Londýně.

Hlavní myšlenka projektu „What’s Your Fantasy? The Great Unknown” vzdává hold kráse a magii, které jsou spojeny se zrozením něčeho zcela nového a neznámého. „Smrt není opakem Života, ale protikladem ke Zrození.” Motto, kterým se Copson řídí, zní: „Budoucnost je minulost“. Naše vize budoucnosti už tady byla, nový svět, svět s digitálními možnostmi, již stihl zestárnout. Méně peněz, více svobody. Méně cestování, více lidí žijících na místech, která milují. Méně produktů, více krásy. Méně potřeby uniknout, více touhy tvořit. Lokálně malý, digitálně globální. Pracujeme v souladu s přírodou, ne proti ní. Tvárný, ale s pevným základem.

Kolekce Vault by Vans x Copson je k dostání online na e-shopu Footshop.

Zdroj fotografií: archiv značky Vans